21. októbra

Cirkus, živá hudba a surové tanečné divadlo Charlotty Öfverholm

V pondelok 22. októbra uvedie svoje predstavenie Pas de deux sans toi švédska tanečnica a choreografka Charlotte Öfverholm, zakladateľka a umelecká riaditeľka divadla Jus de la Vie (založeného v r. 19995). Charlotte je predstaviteľkou fyzicky náročného, priam až surového pohybového divadla. Vo svojich predstaveniach sa nevyhýba drsným, niekedy až sebadeštrukčným obrazom ľudského tela. Na festivale autorského divadla Pro-téza v A4-ke vystúpi s groteskným dielom, v ktorom sa spája cirkus, živá hudba a surové tanečné divadlo.

Možnosť vidieť Charlottu Öfverholm mali už diváci po celej Európe, v Severnej i Južnej Amerike či na africkom kontinente. Jej tvorbu možno stručne charakterizovať zopár slovami: fyzické divadlo, hĺbka, irónia, brutalita a humor. Tentoraz príde na Slovensko a uvedie tu grotesknú zmes inšpirovanú poéziou a inštaláciami Louisa Bourgeoisa, spevom Lindy Larsson, problémami s láskou a matkou Zem. K tomu si predstavte kontrabas a veľkú dávku irónie. Jednoducho povedané: cirkus, živá hudba a surové tanečné divadlo v podaní dvoch výnimočných škandinávskych tanečníkov.

Öfverholm a Larsson sa úžasne dopĺňajú. Jej surová energia a jeho nežný okúzľujúci úsmev vytvára simulant porovnateľný s vydareným caffė latte.” Danskröni

Viac info a rezervácie nájdete TU.

http://www.a4.sk/projekty/pro-teza