05. januára

Cyklus Diagnóza: sever – juh v Kino inak otvorí film Avalon

Ak aj vy tušíte, že čosi tu v Európe nehrá, ale neviete na to prísť, čo to je, KINO INAK v spolupráci s Film Europe vás už najbližšiu stredu pozývajú na prvé kolo komplexnej preventívnej prehliadky filmového sveta s diagnózou sever – juh.

Švédsky režisér Axel Petersén vo svojom hranom debute Avalon prináša nekonvenčný portrét starnúcich manažérov, ocitajúcich sa niekde medzi spoločenskou elitou a zločinom, ktorí, neschopní dospieť a prijať zodpovednosť za svoje činy, unikajú z reality do iluzívneho sveta bezstarostnej zábavy a chvíľkových rozkoší. Ľahkovážny život šesťdesiatnika Janneho, vlastníka novozaloženého nočného klubu Avalon, sa skomplikuje nečakanými udalosťami s katastrofálnymi následkami. Znepokojujúci, kontroverzný a temný autorský film získal niekoľko prestížnych medzinárodných ocenení.

Info o filme:Réžia Axel Petersén, Švédsko 2011, 79 min., české titulky (slovenská premiéra) / trailer:http://vimeo.com/35335461

Viac informácií o premietaní a možnosti rezervácie vstupeniek nájdete TU.

Ďalšie tohtomesačné filmy z cyklu Diagnóza: sever – juh:

16. január:CRULIC – CESTA NA ONEN SVET(Crulic – drumul spre dincolo, réžia Anca Damian, Rumunsko/Poľsko 2011, 73 min., české titulky, animovaný)

23. január: JESENNÝ BÁL(Sügisball / Autumn Ball, réžia Veiko Õunpuu, Estónsko 2007, 123 min., anglické titulky)