26. apríla

ĎALŠIE FILMY Z PORTUGALSKA V A4

V stredu 28. apríla o 20.00 pokračuje druhá polovica kolekcie krátkych filmov z Portugalska.

Portugalská Agentúra krátkych filmov pripravila pri príležitosti 10. výročia svojej existencie kolekciu filmov reprezentujúcu jej desaťročnú činnosť i portugalskú filmovú poetiku, kultúru, či spoločnosť. Po prvej časti tejto kolekcie, ktorá sa točila okolo sveta snov vám ponúkame jej druhú časť s názvom Travelogues (Zápisky z ciest). Opäť máte príležitosť spoznávať sa s filmovými prejavmi tejto zvláštnej krajiny a navyše si obzrieť výstavu filmovo orientovaných fotografií scénografa Nuno Barracasa a zapojiť sa do diskusie o portugalskej kinematografii a kultúre.

TRAVELOGUES
Kino už od svojich začiatkov prinášalo divákom informácie z celého sveta, aby tak nahradilo alebo aspoň obohatilo literárne tradície. Zápisky a obrazové impresie zo skutočných či vnemových svetov, usporiadané do sekvencií podľa logiky založenej na putovaní filmára, oscilujú medzi skutočnosťou, predstavami a podnetmi.

Filmy, ktoré uvidíte:Montanha fria (Chladná hora, L.A. de Matos, 2009, 12′)Territórios (Územia, M. Baptista, 2009, 11′)Annual report (Ročné zúčtovanie, C. Braga, 2007, 3’50”)Beacon (Ch. Girardet, M. Müller, 2002, 15′)