16. apríla

Detský hudobný workshop s Kateřinou Zochovou

Workshop A ticho sa usmialo je autorským projektom umelkyne, ktorá vo svojej tvorbe nielen experimentuje so zvukom, ale aj vytvára vlastné hudobné nástroje a komponovuje hudbu.

Kateřina Zochová konceptuálne hudbu a zvuky rozoberá a skúma, a pomocou workshopu určeného pre 11 až 14 ročné deti tieto poznatky a neutíchajúcu zvedavosť okolo zvukov, ruchov, hlukov, tónov a v neposlednom rade ticha bude zdielať aj s jeho mladými návštevníčkami a návštevníkmi.

Zážitkový seminár je rozdelený na dve časti – prvá sa uskutoční už 28. apríla. V rámci nej pozývame deti nájsť ticho a skamarátiť sa s ním – a nie len v tichosti. Na workshope o tónoch, zvukoch, hudbe ale aj nehudbe a nezvuku sa mladí návštevníci a návštevníčky zamyslia nad tým, čo by bolo, keby nebolo ticho, akú má ticho farbu, vôňu, tvar a prečo ho zvuky potrebujú.
Aké by to bolo, keby sme boli piesňou alebo tónom? Potrebovali by sme trochu ticha? Akú by malo farbu? Bolo by mohutné? Malo by mnoho otázok? Cítili by sme jeho vôňu? A keby bolo ticho človekom, ako by sa asi práve teraz na nás pozeralo?
Mladé účastníčky a účastníci workshopu budú vyrábať zvukové koláže, používať hudobné i nehudobné nástroje a vytvárať zvukové portréty – či už vo dvojiciach, alebo v skupine. Experimentálna, nová a iná hudba je silnou zložkou programovej dramaturgie Áštvorky a aj preto je oči a uši otvárajúci workshop týkajúci sa všetkého, čo počujeme a nepočujeme, určený pre tých mladších, fascinujúcim úvodom do podnetného sveta inej hudby.
Srdečne pozývame všetkých umelcov! Vstupné na oba workshopy sú dobrovoľné.Na workshop sa treba registrovať naworkshop@a4.sk.
V rámci projektu Re-Imagine Europe, spolufinancovaného programom Európskej únie Kreatívna Európa.
Spoluprácu s Kateřinou Zochovou a jej workshop umožnil aj projekt Re-Imagine Europe, ktorý vytvára sieť spoluprác medzi kultúrnymi centrami, umelcami, umelkyňami a európskymi kultúrnymi projektmi. Na workshop sa môžete prihlásiť na workshop@a4.sk, druhá časť workshopu sa uskutoční v máji.tlačová správa
A ticho sa usmialo 1 – detský hudobný workshop
Sobota / 28.04.
Detské tvorivé dielne sú obľúbenou časťou našej dramaturgie, napríklad vo forme poučného a akčného Manuálu sprievodcu známymi obrazmi pod vedením Moniky Pascoe Mikyškovej, ktorý sa venuje výtvarnému umeniu. V apríli pre tých mladších v programe pribudne dvojdielny detský workshop zaoberajúci sa hudbou a zvukmi pod názvom A ticho sa usmialo vedený českou umelkyňou a hudobníčkou Kateřinou Zochovou. Budú zvuky aj nezvuky!
Workshop A ticho sa usmialo je autorským projektom umelkyne, ktorá vo svojej tvorbe nie len experimentuje zo zvukom, ale aj vytvára vlastné hudobné nástroje a komponovuje hudbu. Kateřina Zochová konceptuálne hudbu a zvuky rozoberá a skúma a pomocou svojho workshopu určeného pre 11 až 14 ročné deti tieto poznatky a neutíchajúcu zvedavosť okolo zvukov, ruchov, hlukov, tónov a v neposlednom rade ticha bude zdielať aj s jeho mladými návštevníčkami a návštevníkmi.
Zážitkový seminár je rozdelený na dve časti – prvá sa uskutoční už 28. apríla. V rámci nej pozývame deti nájsť ticho a skamarátiť sa s ním – a nie len v tichosti. Na workshope o tónoch, zvukoch, hudbe ale aj nehudbe a nezvuku sa mladí návštevníci a návštevníčky zamyslia nad tým, čo by bolo, keby nebolo ticho, akú má ticho farbu, vôňu, tvar a prečo ho zvuky potrebujú.
Aké by to bolo, keby sme boli piesňou alebo tónom? Potrebovali by sme trochu ticha? Akú by malo farbu? Bolo by mohutné? Malo by mnoho otázok? Cítili by sme jeho vôňu? A keby bolo ticho človekom, ako by sa asi práve teraz na mňa pozeralo?
Mladé účastníčky a účastníci workshopu budú vyrábať zvukové koláže, používať hudobné i nehudobné nástroje a vytvárať zvukové portréty – či už vo dvojiciach, alebo v skupine. Experimentálna, nová a iná hudba je silnou zložkou programovej dramaturgie Áštvorky a aj preto je oči a uši otvárajúci workshop týkajúci sa všetkého, čo počujeme a nepočujeme, určený pre tých mladších, fascinujúcim úvodom do podnetného sveta inej hudby. Srdečne všetkých záujemcov a záujemkyne pozývame!
Spoluprácu s Kateřinou Zochovou a jej workshop umožnil aj projekt Re-Imagine Europe, ktorý vytvára sieť spoluprác medzi kultúrnymi centrami, umelcami, umelkyňami a európskymi kultúrnymi projektmi. Na workshop sa môžete prihlásiť na workshop@a4.sk, druhá časť workshopu sa uskutoční v máji.