20. októbra

Divadlo SkRAT môžete do konca októbra vidieť ešte trikrát

Festival autorského divadla Pro-téza je za nami a jeho hlavný organizátor Divadlo Skrat sa opäť vracia na dosky A4-ky s vlastnými predstaveniami. Do konca októbra ešte budete mať možnosť zhliadnuť predstavenia Narodeniny,Môj lov!(e) aj Delúzia.

22. októbra je v programe divadla predstavenie obľúbenej inscenácie Narodeniny. Divadlo SkRAT získalo za túto hru najprestížnejšiu slovenskú divadelnú Cenu Grand PRIX na festivale Nová dráma. Inscenácia súčasne s každou reprízou obnovuje aj tajomstvo: Kto je autor, írsky dramatik Christopher McKey?

Poznáte jednu z najtalentovanejších a najobsadzovanejších herečiek na Slovensku, Janu Oľhovú? Už 27. októbra budete môcť v Divadle SkRAT vidieť jednu z najnovších inscenácií divadla s názvom Môj lov!(e), v ktorej Jana Oľhová účinkuje.

Spolupráca herečky s Divadlom SkRAT nie je žiadnou novinkou. Vidieť ju môžete aj v inscenáciách Proces procesu procesom, Vnútro vnútra, či nedávno premiérovanej inscenácii Donor, swingers a iné experimenty.

Príďte si pozrieť jej tvorbu v nezávislom divadle. Predstaví sa v inscenácii, ktorá prezentuje tri príbehy chorobného prenasledovania ženy mužom, muža ženou, či nič netušiaceho obyčajného človeka elitným sociopatickým psychopatom.

Treťou možnosťou ako spoznať tvorbu tohto kreatívneho divadla je aj predstavenie Delúzia, ktorú budete mať možnosť vidieť už 29. októbra. Delúzia v námete a réžii Ľuba Burgra, bude s divákmi komunikovať aj o téme, ktorá súvisí s citátom: „Keď trpí na delúziu jedna osoba, volá sa to pomätenosť.

Keď trpia na delúziu mnohí ľudia, volá sa to náboženstvo.“ Neváhajte a príďte si pozrieť životy postáv na javisku, ktoré sa pohybujú vo svete klamu a sebaklamu – vo svete delúzií.

Začíname vždy o 20:00.

S podporou mestskej časti Bratislava – Staré mesto a BSK.