jan

17

štvrtok o 20:00

ART’S BIRTHDAY: CARAMELOS CELEBRATION KIT

Bolka / Krekovič, Zelený Antoin + Mean Ray, Aidan Zaal, BIOS, Amen Tma, Ružoví kovboji

Narodeniny umenia sa oslavujú v tento deň pravidelne od roku 1963. Francúzsky umelec Robert Filliou vtedy vyhlásil, že umenie vzniklo presne pred miliónom rokov, keď ktosi hodil suchú špongiu do vedra s vodou. Zároveň je to aj výročie vzniku A4, takže sme v spolupráci s RTVS-SRo nachystali oslavný košík plný sladkostí namiešaných z inšpiratívnej domácej elektronickej hudby a sound artu (a samozrejme, party!). Koncert bude príspevkom do medzinárodného rozhlasového vysielania siete EBU, čiastočne tiež s prenosom na Rádiu Devín.

Mladá generácia zvukových tvorcov prichádza s rôznorodými konceptami, ktoré počas večerného maratónu vyskladajú pestrý obraz o aktuálnej podobe scény. Od elektroakustickej improvizácie, počítačovej interaktivity, netradičných ovládačov a digitálnej syntézy cez príklon k čoraz módnejšej analógovej lo-fi estetike, chrapľavý noise a temný drone až po radikálnu performance odkazujúcu na subkultúrne žánre.

Bolka/Krekovič

Nečakané erupcie digitálneho mikrotonálneho glitchu azrážky syntetických častíc vpomyselnom sónickom urýchľovači: tak nejako bude znieť naživo premiéra spolupráce Matúša Kobolku, študujúceho sonológiu vholandskom Haagu soSlávom Krekovičom (Voice Over Noise, Shibuya Motors, Musica falsa et ficta…). Objavovanie nových zvukových aj mentálnych zákutí bude mať podobu energického improvizovaného duelu vytvoreného spomocou free softvéru, ovládaného netradičnými interfacemi.

http://zvukolom.org/01-mrkvabolka

http://shibuyamotors.com

Zelený Antoin + VJ Mean Ray

Drsnejšia osobnosť schizofrenickej postavy, ktorej druhá polovica je známa ako Jacques Kustod sa predstaví potemnelým lo-fi vystúpením sprvkami techna, noisu a black metalu, sprevádzaným živou videoprojekciou, ktorú pripravil brniansky umelec Michal Fridrich. Obaja sú pokračovateľmi tradície Chernobyl Kolektivu.

https://soundcloud.com/easterndaze/zeleny-antoin-live-at

Aidan Zaal

Sólové “deathbient” predstavenie rožňavského hudobníka Petra Kerekesa, ktorý na jar vydal album Chi Alsepsy. Na rozdiel od svojho laptopového alter-aga Chainsaw Yoga, tu uplatňuje pri vytváraní snovo-evokatívnych zvukových krajín a dekonštruovaných rytmov hardvérové syntentizátory a ďalšiu “krabicovú” elektroniku.

http://aidanzaal.bandcamp.com

BIOS

Dvojčlenná zostava košických vizuálnych umelcov v zložení Boris Sirka a Jozef Tušan. Ich živé vystúpenia sú charakteristické audiovizuálnym site specific live act-om a žánrovo sa prikláňajú k postupom analógového komponovania starej školy industrial music a k súčasnej drone scéne. Príležitostný spev kombinuje blackmetalové vokály s recitáciou. Táto hudobná “osnova” je sprevádzaná autorskou videoprojekciou, ktorá uzatvára temný kruh vrstiev a hlukových plôch.

http://biosproject.bandcamp.com

Amen Tma

Nový projekt dua Daniel Tóth (tiež známeho pod menom ::.: aako člena kultových zoskupení Poo či Angakkut) a Acidmilk využíva vlastnoručne vyrobené analógové bicie moduly aj digitálnu elektroniku. Kombinácia dronových plôch sráznejšími beatmi má za výsledok sugestívne, pozvoľna sa vyvíjajúce rytmizované textúry.

http://poo.sk

Ružoví kovboji

Extrémna performance voblekoch, kravatách a ružových košeliach. Divoké elektronické rytmy, excentrický spev. Radikálny spektákel pripraví zostava, ktorá je v skutočnosti prezlečenou časťou známeho kolektívu Urbsounds(spojenie projektov Urbanfailure a rbnx).

“Dve mŕtvoly kovbojou na pár minút obživnú, aby mohli pomojkať svoje ôvečky vo veselom country štýle s rúžovými jazvami slovenskej kultúrnosťi.”


http://www.urbsounds.sk

2013 / 19:10 – 19:30 [gmt] Slovak Radio / Live from Bratislava

Rezervácie:info@a4.sk

fb event