máj

10

streda o 20:00

Dälek (USA) / theclosing (AT) / Batcha de Mental (SK)

Kultový avantgardný hip-hop DÄLEK je späť: po 10 rokoch opäť v A4! Po krátkej odmlke sa (doslova) neprehliadnuteľný MC Dälek a jeho kumpáni z New Jersey vracajú na scénu s materiálom z nového albumu Asphalt for Eden, ktorý vyšiel minulý rok na labeli Profound Lore. Výrazná melanchólia protiľahlých vĺn deformovaných syntetizátorov, naliehavých beatov a orchestrálnych slučiek je teraz ešte ťaživejšia ako voľakedy. Comeback with some style! Títo chlapíci sú dlhé roky známi ako priekopníci experimentálneho hip-hopu, ktorého jedinečnosť zachytáva päť legendárnych albumov: Gutter Tactics (2009), Abandoned Language (2007), Absence (2005), …From Filthy Tongue of Gods and Griots (2002) – všetky vydané na Ipecac Recor…

https://www.facebook.com/dalekmusic/ https://deadverse.com

/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-

theclosing

Rakúske elektronické duo ‘theclosing’ sa často objavuje ako support na turné Däleka a nebude tomu inak ani teraz. Ich tvorba sa dá opísať aj ako ‘krehká pesničková elektronika’.

http://www.theclosing.net/?section=theclosing

/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-

BATCHA DE MENTAL

Neúprosný ikonoklast a enfant terrible slovenskej undergroundovej elektroniky i vizuálnej kultúry Batcha de Mental (a.k.a. grafický dizajnér Alex Gutrai) predstaví to najlepšie z dlhoročne hromadeného arzenálu vlastných skladieb. Zlé svedomie & temné nevedomie hudobnej tvorby, post-post-tanečný nadhľad aj náklad pre vaše zmysly.

https://soundcloud.com/batcha-de-mental