feb

01

Klein (Hyperdub, UK), Ewa Justka (PL/UK), Nina Pixel – Black Acid (SK/DE)

vstupné: 8 € na mieste | 6 € predpredaj

Klein v Bratislave! Momentálne jedna z najzaujímavejších britských hudobníčok prinesie z undergroundu Južného Londýna svoju imaginatívnu aj sociálne-kritickú víziu hudby, ktorú magazín FACT označil za “zrnité popové koláže”, iní zas za sureálnu zmes R&B, hiphopu, reality TV a experimentálnej elektroniky.

Poľská “acid-technoise artist” Ewa Justka patrí k neprehliadnuteľným postavám súčasnej DIY scény. Vyvíja vlastné syntetizátory, hackuje elektronické obvody, naživo skúma extrémy svetelnej a zvukovej šou. Jej rytmickému nákladu nechýba nekompromisný beat ani industriálna drsnosť.

A k tomu premiéra špeciálnej verzie zvukovej básne Bias Loop, ktorá sa mala pôvodne udiať na festivale NEXT: v Berlíne usadená Nina Pixel rozpráva príbehy siahajúce za hranice rituálnych rytmov zaslučkovaných v nekonečných zvukových krajinách a špinavého temného techna.

Táto akcia bola vytorená pod záštitou Sonic Acts Festival v Amsterdame spolu s A4 vrámci medzinárodného projektu Re-image Europe a podpory od Európskej komisie z programu Creative Europe a ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

FACEBOOK EVENT

vstupné: 8 € na mieste | 6 € predpredaj