jún

29

sobota o 20:00

VÝCHOD – ZÁPAD // EAST – WEST

vstupné: vstup voľný

Pozývame na nový divadelný projekt EAST – WEST (JEDNOTKA_umění: Maryana Kozak, Danylo Shramenko), ktorý sa uskutoční v rámci Performing Art Residency. Rezidencia Maryany a Danyla sa v A4 – priestore súčasnej kultúry začala 16. júna a performance z ich pôsobenia uvidíte už túto sobotu o 20.00.

Divadelný projekt VÝCHOD – ZÁPAD // EAST – WEST vzniká ako dialóg medzi dvojicou mladých ľudí, priateľov, hercov, ktorí žijú a priatelia sa na linke Kyjev – Praha. Budú spolu hovoriť o osobných, mentálnych a kultúrnych hraniciach v ktorých žijeme, ktoré si vzájomne vytvárame a nosíme vo svojich hlavách.

Maryana a Danylo sa rozhodli (vy)tvoriť projekt vypovedajúci ako o ich nezávislej umeleckej tvorbe, tak o ich priateľstve v internetovej online dobe na pražsko-kyjevskej vzialenosti 1400 km. Nápadov a inšpirácií majú veľa, ale novým impulzom a geniu loci nášho priestoru A4 sa ubránia len ťažko. Príďte a pozrite sa kam nás dovedú.

MARYANA KOZAK
Čerstvá absolventka Katedry Autorskej tvorby a pedagogiky na pražskej DAMU. Na svojej domovskej katedre pôsobila ako asistentka disciplíny “Dialogické jednání”. Po dobu štúdia vycestovala na zahraničné pobyty do Londýna a Kyjeva. V súčasnej dobe vystupuje so svojim autorským predstavením “Oj Kyjeve,Kyjeve” (Studio Paměť) a predstavením LÁZNĚ tvorivého kolektívu vi.TVOR (Alfrédu ve Dvoře).

DANYLO SHRAMENKO
Absolvoval odbor Herectvo na Kyjevskej divadelnej akadémii. Po škole začal spolupracovať s režisérom Vladomm Troitskym v Centre súčasného umenia “Dakh”. Je členom nezávislej ukrajinsko-nemeckej divadelnej skupiny SchenkAndCant, ktorá sa venuje predovšetkým site-specific projektom (GogolFest v Kyjeve, Schloss Freudenberg vo Wiesbadene, či v berlínskom Deutsch Theatre). V roku 2018 spoluzaložil hudobnú skupinu “Cianistiy Cafel”.

Rezidenčný pobyt Marianny Kozak sa koná s finančnou podporou Medzinárodného višehradského fondu.

 

FACEBOOK EVENT

vstupné: vstup voľný