sep

26

sobota o 20:30

Boj černocha so psami / Festival Ochotníci

vstupné: festivalový pas: 26 € / študentský 15 € / jednotlivo: 6 € / študentský 3 €  

Divadlo Gasparego, Liptovský Mikuláš

Réžia, scénografia, výber a strih hudby J.H.Mikuš, Dramaturgia Jana Mikuš Hanzelová, Preložila M. Jurkovská, Účinkujú: S. Štofčík, Ľ. Raši, M. Kermiet, H. Hajková / Z. Rohoňová, Ľ. Klimková, P. Danko 

 

Víťaz Ceny za tvorivý čin roka na najvyššej prehliadke slovenského neprofesionálneho divadla Scénická žatva v roku 2012.

Vizuálne pôsobivá inscenácia s jasným interpretačným zámerom otvára otázky viny, neviny i morálky. V atmosfére afrického sparna sa odohráva príbeh nekontrolovateľnej vibrácie primárnych inštinktov, súboj bielej a čiernej rasy, ktorý nemá víťazov ani porazených. Dej svojej najznámejšej hry umiestnil francúzsky dramatik B.-M. Koltès do nemenovanej západoafrickej krajiny – na stavbu verejnoprospešného diela, ktorú vedie zahraničná spoločnosť.Kto je v tejto hre divochom a kto civilizovaným občanom, kto je pes a kto pohryzený, kde pramení nákaza našej pokrivenej morálky? Divadelne strhujúca analýza latentného strachu z inakosti plodiaceho nenávisť, z ktorého sa ľudská rasa nie je schopná vymaniť.

vstupné: festivalový pas: 26 € / študentský 15 € / jednotlivo: 6 € / študentský 3 €