okt

11

pondelok o 16:00

Prešovské národné divadlo: Avery Corman – Júlia Rázusová: Kramerová vs. Kramer (21.storočia) – Amor fati* (Nová Dráma 2021)

vstupné: 9 € / 7 € zľavnené

Autor predlohy A. Corman, réžia a adaptácia J. Rázusová, Dramaturgia a úprava M. Turošík, scéna a kostýmy D. Strauszová, hudba M. Husovský, videoart J. Mydla, svetelný dizajn L. Katuščák, produkcia L. Durkáčová, účinkujú Z. Kvasková, T. Mischura, M. Husovský

 

To, čo v rozprávkach príde po svadobnom bozku, všetci vieme. Žili šťastne, až kým nepomreli. Čo ale nasleduje po rozvode?Je možné prestať byť rodičom, tak ako je možné prestať byť niečím partnerom? Majú ľudia v súčasnosti deti pretože je to pekné, obohacujúce? Považujú to za nevyhnutné naplnenie partnerstva?

 

Inscenácia inšpirovaná románom Averyho Cormana Kramerová verzus Kramer, známeho najmä svojou hollywoodskou filmovou adaptáciou s Meryl Streep a Dustinom Hoffmanom v hlavných úlohách vznikla z potreby mapovať zmeny v chápaní a podobe dnešnej rodiny či partnerstva oproti tzv. tradičným a podporovať snahu o redefinovanie rodiny vzhľadom na súčasnosť.

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová Dráma 2021.

*Vstup na podujatia v A4 je možný len pre zaočkovaných návštevníkov*

vstupné: 9 € / 7 € zľavnené