dec

02

sobota o 19:00

NEXT 2023: Advanced Music Festival. Day 4 @A4, Kotolňa: Maya Shenfeld and Pedro Maia AV / 33: 33plugged / Miroslav Tóth & Dystopic Requiem Quartet: Nemiesta / TinyMental: Inner Disposition / Evicshen / Dis Fig DJ set / Low Jack / Oblaka / Kodiki *

vstupné: 20 € - Discounted / 25 € Pre-sale / 35 € Door (if available)

A4: Maya Shenfeld and Pedro Maia AV / 33: 33plugged / Miroslav Tóth & Dystopic Requiem Quartet: Nemiesta / TinyMental: Inner Disposition / Evicshen

Kotolňa: Dis Fig DJ set / Low Jack / Oblaka / Kodiki

Billy Bultheel je belgický skladateľ, ktorého atypický prístup ku kompozícii zahŕňa performanciu, architektúru a storytelling. Alexander Iezzi sa venuje transformácii materiálov do surrealistických zvukových scén. Ich spoločný projekt 33 vyniká hudobnými aj emočnými kontrastmi a spájaním zdanlivo nespojiteľného. Na NEXTe ich bude sprevádzať violončelista Patrick Belaga a vokalisti Ivan Cheng a Steve Katona. Ďalej sa predstavia aj americká noizerka Evicshen.

Domácu scénu už tradične zastúpia debutujúci aktéri a aktérky, ale aj etablované projekty. Jedným z tých etablovaných je projekt Miroslava Tótha & Dystopic Requiem Quartet: Nemiesta, ktorého rovnomenný album vyšiel tento rok vo vydavateľstve NEXT Festival Records. Tóth a kolektív v ňom skúma akustiku opustených miest a prinavracia im tak aspoň na chvíľu život. 

Audiovizuálne predstavenie Under the Sun, ktoré spoločne vytvorila skladateľka Maya Shenfeld a filmár Pedro Maia, skúma témy zmeny, opakovania, hlbokého času či klimatickej krízy. Projekt umocňuje hudbu vytvorenú zo zvukov modulárneho syntetizátora a terénnych nahrávok vizuálnymi zábermi z najhlbšieho mramorového lomu na svete, ktorý leží v Portugalsku. Kombinácia vrstevnatých hudobných plôch a živých kinematických techník ponúka pohlcujúci zážitok. Predstavenie vzniklo na objednávku A4 a portugalského festivalu Semibreve a na festivale NEXT zažijeme jeho slovenskú premiéru.

Festival opäť ponúkne aj klubový program šitý na mieru Kotolne STU. Philippe Hallais, tiež známy ako Low Jack, je producent a DJ žijúci v Paríži a narodený v Hondurase. Jeho osobitý prístup k DJingu spája dancehall, sound art a techno, výsledkom čoho sú futuristické mutácie karibského zvuku a klubovej produkcie.
Dis Fig sa okrem živého koncertu predstaví aj v DJ sete, ktorý sľubuje demoláciu konvencií v spájaní žánrov, štýlov a nálad. Program doplnia pražský producent Ladislav Zensor vystupujúci pod menom Oblaka a tiež hudobník, vizuálny umelec a aktuálne študent digitálnych umení Kodiki zo svojou víziou DJingu pre rok 2023.

NEXT ponúkne aj bohatý program workshopov, prednášok a diskusií. Viac informácií nájdete na stránke https://nextfestival.sk/2023

 

Viac info o programe a vstupenkách nájdete v podujatí na Facebooku.

 

NEXT 2023 Advanced Music Festival sa koná s podporou z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia (hlavný partner),  Hlavného mesta SR Bratislavy, MČ Bratislava – Staré Mesto a Swiss Arts Council Pro Helvetia.

Spoluorganizuje A4 – priestor súčasnej kultúry, ako súčasť projektu New Perspectives for Action v rámci medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného Európskou úniou a z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia a Nadácie mesta Bratislavy.

vstupné: 20 € - Discounted / 25 € Pre-sale / 35 € Door (if available)