dec

03

nedeľa o 15:00

NEXT 2023: Advanced Music Festival. Day 5 @ Kunsthalle, Nový evanjelický kostol: Áine O’Dwyer, Michal Matejka & Štefan Szabó, David Toop & Avsluta, Luc Gut, Rolf Hellat: OSZILOT *

vstupné: vstup voľný

 03/12 – Kunsthalle Bratislava
Michal Matejka & Štefan Szabó
David Toop & Avsluta
Luc Gut, Rolf Hellat: OSZILOT
Free Entry
3 NE – Nový evanjelický kostol
Áine O’Dwyer
Free Entry

 

Záverečný koncert bude v rámci stratégie festivalu sprístupňovať experimentálnu hudbu širšej verejnosti bez vstupného. Večer v Novom evanjelickom kostole na Legionárskej (kde sa festival uskutoční po prvýkrát) predstaví oceňovanú írsku hudobníčku a skladateľku Áine O’Dwyer. Jej tvorba sa zaoberá tradičnými kompozičnými technikami, ktoré zahŕňajú širšiu estetiku zvuku a jeho vzťah k prostrediu, času, publiku a štruktúre. O’Dwyerovej práca je inšpirovaná štúdiom individuálnych charakterových čŕt píšťalových organov. Myšlienka všeobjímajúceho hraničného priestoru ako rozšírenia nástroja je základným kameňom jej umeleckého skúmania a jadrom jej živých vystúpení. Po Eliane Radigue a Frédéric Blondy, Charlemagne Palestine či Anne Von Hausvolf pôjde o ďalšiu z velkolepých organových bodiek za festivalom.

NEXT ponúkne aj bohatý program workshopov, prednášok a diskusií. Viac informácií nájdete na stránke https://nextfestival.sk/2023

 

Viac info o programe a vstupenkách nájdete v podujatí na Facebooku.

 

NEXT 2023 Advanced Music Festival sa koná s podporou z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia (hlavný partner),  Hlavného mesta SR Bratislavy, MČ Bratislava – Staré Mesto a Swiss Arts Council Pro Helvetia.

Spoluorganizuje A4 – priestor súčasnej kultúry, ako súčasť projektu New Perspectives for Action v rámci medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného Európskou úniou a z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia a Nadácie mesta Bratislavy.

vstupné: vstup voľný