28. apríla

FRESH AIR končí, kultúra pokračuje

Zasa raz je vidieť, ako čas preteká doslova pomedzi prstami. Pred pár dňami konkrétne v stredu 26. 4. sme sa rozlúčili s projektom FRESH AIR koncertom nórskej multidisciplinárnej umelkyne Jenny Hval a domáceho dua Tante Elze.

Projekt FRESH AIR: Súčasné trendy v hudbe, kine, divadle a mediálnom umení prebiehal po dobu desiatich mesiacov u nás v Áštvorke a za ten čas sa nám podarilo zrealizovať deväť neobyčajných koncertov súčasnej európskej a škandinávskej hudby ako napríklad Supersilent, Stian Weserhus, André Bratten či Jenny Hval alebo aj anglická legenda Chris Watson a Holanďan Jozef van Wissem. Uskutočnilo sa aj 12 filmových premietaní, vrátane návštevy islandského režiséra Haffsteina Gunnara Sigurðssona, ktorý tu osobne odprezentoval svoje dva filmy.

Tí ktorí ste nás sledovali viete aj, že vďaka spolupráci s partnermi Borealis a Piksel sa nám podarili dve medzinárodné koprodukcie, ktoré bolo možné zachytiť napríklad aj na FRESH AIR night v rámci festivalu Next ako aj na festivale Borealis. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo uskutočniť tento projekt a zároveň sme vďační, vám priatelia, že ste vašou účasťou dotvárali jeho priebeh a atmosféru.

Nakoniec aj troška nostalgie vo forme kompilačného videa z FRESH AIR podujatí. Pozrite si ho tu.

Projekt Fresh Air: súčasné trendy v hudbe, kine, divadle a mediálnom umení bol podporený z grantov EHP a štátneho rozpočtu SR, v celkovej výške 160 430 €. Pre viac informácií ofondoch EHP navštívte www.eeagrants.sk–„Zachráňme dedičstvo našich predkov“ – „Save the heritage of our ancestors“.