20. októbra

HCHSPNNNG! prináša Casiotone for the Painfully Alone

Ukončiť víkend koncertom projektu ktorý sa po trinástich rokoch definitívne končí? Prečo nie? Kalifornský one man projekt Casiotone for the Painfully Alone sa rozlúči s bratislavským publikom v nedeľu 24. októbra o 21.00 v A4 – nultom priestore.

To, čo sa najprv tvári ako veľký životný fail, sa po čase môže ukázať ako veľká výhra. Owen Ashworth vyletel z filmovej školy, aby v roku 97 zistil, že úlohy rozprávača sa dokáže oveľa lepšie zhostiť aj bez kamery. Tomuto rodákovi z Chicaga postačili staré casio synťáky, drum machine + prežité i fiktívne príbehy, o ktorých trinásť rokov spieval vo svojich naratívnych textoch. V rámci posledného turné s projektom Casiotone for the Painfully Alone príde Owen aj do Bratislavy.

Piesne o dospievaní a starnutí, o hnusnej mestskej šedi, ktorá prichádza s každoročnou zimou, o neplánovaných stretnutiach a návratoch, o stratách – menších či väčších – ktoré si musí prežiť každý, ale aj o skutočne existujúcom vykrádačovi bánk na bicykli. Všetko pod úspornými názvami ako napr.: Tom Justice, The Choir Boy Robber, Apprehended At Ace Hardware in Libertyville, IL, alebo A Normal, Suburban Lifestyle is a Near Impossibility Once You’ve Fallen in Love With an International Spy.

Nehovorte, že ste nikdy nesnívali o vykradnutí banky, len aby ste konečne mohli poslať šéfa kam patrí a zabezpečiť si s vašou polovičkou spokojný život tak ako to robia hedonisti v jednej z Owenovych pesničiek. Moderní Bonnie a Clyde uprostred suburbánneho bludiska si žiadajú únik, inak schytajú pár dobre mierených projektilov od postrachu, ktorý si hovorí “bežný život“. O tom, aj o Ashworthovej láske k filmu je posledný album, po vypočutí ktorého sa ponúka replika naivného taliana Roberta z Jarmuschovho filmu Down by Law: „It´s a sad and beautiful world…“ Alebo aj nie je –záleží na vás.

Ashworth zjavne miluje komplikácie. Po jeho boku preto nečakajte žiadny lacný laptop ale len kopec káblov, cez ktoré loopuje, slučkuje, vrství až si „vyvrství“ celú kapelu. Prvá a posledná šanca zažiť úsmevno-smutné príbehy žijúce zo zvuku starých casio synťákov sa naskytne 24.10 2010 v A4. Poznámka: nezmeškať!

V úlohe supportu sa predstaví Gwerkova. Gwerkova je hudobný projekt, ktorý vznikol roku 2008. Dve bytosti ženského rodu bývali spolu v Petržalke. V betónovom obklopení na ulici A.I. Gwerkovej sa rozhodli, že spoja svoje hudobné vízie, ktoré sa nevmestili do ich domovských kapiel (Sick a Moustache). Od tej doby prešla Gwerkova mnohými tvárami,od iniciálneho unpluggedu k electro-folku, popu a ambientu.
V 2010 sa do zostavy pridal producent Jani Urogi.Jeho doterajšie sólo projekty nájdete pod menom Illl. Hudobný svet kapely sa začal uberať smerom sférickej hudby. Indie, folk, IDM, dunkelpop, psychedelic, experimental. Po veľmi produktívnom znovuzrodení vďaka novému členovi Gwerkova dokončila prvé EP – 6EARS, ktoré onedlho vyjde pod EXITlabelom.

Ako to vyzeralo pred rokom vo Viedni, sa dočítate na exitmusic.org.

http://www.cftpa.org/
http://www.myspace.com/cftpa
http://soundcloud.com/gwerkova