08. mája

KEĎ SA LYNCH DOSTANE MEDZI BÁBKY

Čo sa stane, keď sa Lynch dostane medzi bábky? To sa dozviete v utorok 11. mája o 20.00 v A4. Zavíta k nám totiž netradičné bábkové divadlo Buchty a Loutky.
V predstavení s jednoduchým a veľavravným názvom Lynch sa Buchty a Loutky voľne nechali inšpirovať filmami známeho režiséra Davida Lyncha. Pohrávajú sa predovšetkým s postavami a motívmi zo slávneho mestečka Twin Peaks, ale nájdu sa tam aj motívy z Modrého zamatu a ďalších jeho filmov. Zo zvláštneho agenta Coopera sa stáva princ, z Laury Palmerovej zas holohlavá princezná v žltých šatoch a celému tomu nechýba lynchovský pocit že všetkému prestávate rozumieť. Dokonale sa im podaril navodiť pocit nejasností a hmly, z ktorej sem tam zazriete zlomok známeho príbehu či motívov, nakombinovať surreálne prvky s komediálnymi, trápnymi či zdanlivo nezmyselnými.
Vydajte sa s nami na výlet do mestečka, kde je možné všetko. Do tajomného zapadákova, kde sa sen prelína s ďalšími rovinami skutočnosti.
Buchty a Loutky je netradičné kontaktné bábkové divadlo z Čiech. V ich predstaveniach sa okrem klasických marionet objavujú napríklad barbíny, vypchané zvieratá, gumové postavičky, veci zo smetiska, ale i živí herci. Balansovanie na hranici dobrého vkusu je pre tento súbor priam charakterovou vlastnosťou. Isté však je, že sa vedia udržať na tej správnej strane.