02. novembra

Kyoka, Tsembla a Chaosdrood: tri elektronické hudobníčky zavítajú do A4

V utorok 2. októbra zažijeme v A4-ke veľký akustický tresk. Tri výnimočné predstaviteľky súčasnej elektronickej scény návštevníkov prevedú nepoznanými zvukovými krajinami.

Japonská hudobníčka a skladateľka Kyoka žije v Berlíne a v Tokiu. Výrazná postava renomovaného nemeckého vydavateľstva Raster Noton sa už v detstve venovala experimentovaniu s magnetofónovými páskami, jej záujem sa však čoskoro presunul k syntetizátorom, sekvencerom a ďalšej elektronike. V hudbe pracuje s pulzujúcimi, až tanečnými rytmickými štruktúrami, ktoré kombinuje s experimentálnymi prvkami. Jej výnimočný talent vyzdvihol i skladateľ Ryuichi Sakamoto slovami: “Ako len dokáže urobiť tak pekné a chaotické zvuky!? Milujem to!”. Kyoka svoje “broken pop-beat” glitchové rytmy prinesie po prvýkrát aj na Slovensko.

Tsembla je pseudonym švédsko-fínskej umelkyne menom Marja Kristina Ahti. Keď pred pár rokmi po prvýkrát zavítala na Slovensko, publikum očarila svojími fascinujúcimi zvukovými krajinami, ktoré vytvárala na stole plnom rôznorodých mašiniek a elektronických zariadení. Hudba na jej čerstvom albume znie priezračnejšie a prístupnejšie, no ani rukopisu súčasnej Tsembly nechýba silná atmosféra a príbehovosť. Koncertné sety v jej podaní sú podmanivé a nepredvídateľné – keď už nadobudneme pocit, že chápeme ich vzor a štruktúru, prichádza so sónickým zvratom, ktorým len zvyšuje naše očakávania. Tsembla divákov so svojimi farebnými a imaginatívnymi severskými zvukmi zoberie na cestu po iných svetoch.

Ana Filip a.k.a. Chaosdroid pochádza z Rumunska, no už dlho žije a aktívne tvorí v Bratislave. Multimediálna umelkyňa i kultúrna aktivistka sa už nejaký čas venuje aj práci so zvukom. Jej experimentálny kolážový set otvorí spektakulárny hudobný večer.

Srdečne vás pozývame užiť si tento akustický tresk s nami!

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.

FB UDALOSŤ