NU DANCE FEST 2011

14 11. 2011 Pondelok 20:00
5€ / 3.5€

 

6.ročník medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla

Lucia Kašiarová/Peter Machajdík / fyzo / SK/CZ

Improvizácia tanečníčky Lucie Kašiarovej a hudobníka Petra Machajdíka. Lucia Kašiarová je slovenská tanečníčka a produkčná pôsobiaca v Prahe. Peter Machajdík je hudobný skladateľ, ktorý žije a pôsobí v Nemecku a na Slovensku. Vo svojich hudobných skladbách často používa zvuky prírodných živlov v spojení s klasickými nástrojmi, ľudským hlasom a elektronikou.

 

Aleksandra Borys / lost in details / PL

"I don't know what you mean by 'glory,'" Alice said.
Humpty Dumpty smiled contemptuously. "Of course you don't - till I tell you. I meant 'there's a nice knock-down argument for you!'"


Generátor X / SK

Generator X je virtuálny konštrukt rannoposthumanoidných foriem života, produkt čírej kvality z nehrdzavejúcej ocele vyvinutý v Laboratoires Garnier ako prvý z radu literárnych Übermenschen. Na jeho výrobe sa podieľali špičkoví teoretici z okruhu Fundamentálnej poézie, génoví inžinieri spoločnosti The Cyborgs Cosmetic Studio Alive a niekoľkí v ilegalite pracujúci mechanici mimozemského pôvodu. Projekt podporila americká vláda, je súčasťou tajného programu Milénium, ktorý zastrešuje od roku 1997 NASA.

 

Marold Langer Philippsen / tsvaika process* / revolt, money & love / DE/SK/GR

Koncept : Marold langer Philippsen

Interpretácia: Soňa Ferienčíková, Juliana Johanisdesová, Martin Melo, Dimitra Pemousi, Marold Langer-Philippsen

Projekt TSVAIKA vznikol na motívy príbehu Kazimíra a Karolíny Ödona von Horvátha, ale aj na základe textových prameňov samotných interpretov, ktorí ich získai aj v priamch  intímnych diskusiách so samotnými divákmi… Viac na
http://tsvaika.com