Svepešová & Zajac

10 06. 2016 Piatok 20:00
5€ / 4€

Čo všetko dokáže jeden klavír? A čo jedna gitara? Pozývame na koncertné menu z repertoáru súčasnej klasiky aj improvizácií.
Klaviristka Jana Svepešová sa zameriava zameriava na interpretáciu súčasnej hudby. Príležitostne vystupuje so zoskupením Stavros Papadopulos, s ktorým hráva na ozvučených kovových sochách. Venuje sa tiež prepájaniu field recordings nahrávok s minimalistickými videami a v minulosti bola členkou ansámblov Veni academy a Musica falsa et ficta. Na koncerte zaznejú skladby od Lea Ornsteina, Terryho Rileyho a Arva Pärta.
Ondrej Zajac je gitarista a improvizátor momentálne sídliaci v Prahe. V apríli vydal v britskom vydavateľstve Whitelabrecs debutový album Monolith. Na koncerte zahrá skladby z debutu, ale aj improvizácie.
"Gitarové linky sa cez seba prelievajú, vrstvia, vo svojej absolútnej hudobnej imaginácii často celkom spretrhajú nitky a nuansy odkazujúce na svoju gitarovú podstatu a znejú ako skľúčené bezslovné nápevy nefiguratívnych tieňov, démonov, víriach myšlienok." – AlterEcho