Re-Imagine Europe a re-predstavovanie si kultúry v Grazi 

A4 – priestor súčasnej kultúry je súčasťou networkingového projektu Re-Imagine Europe už pomaly druhým rokom. Spolu s deviatimi rôznymi kultúrnymi centrami z Európy patrí do komunity organizácií, ktoré zdieľajú entuziazmus a odhodlanie priniesť kvalitnú kultúru a umenie svojim návštevníkom a návštevníčkam.

Hlavným cieľom Re-Imagine Europe je spájať rozdielne kultúrne priestory a dať im možnosť spolupracovať, komunikovať a vymienať si nápady, umelcov a umelkyne, či program.

Vďaka internetu je networkovanie medzi krajinami jednoduchšie ako kedykoľvek predtým – no komunikácia s kolegami a kolegyňami z iných krajín je vždy najplodnejšia a najprínosnejšia naživo. Aj preto sa medzi členmi programu Re-Imagine Europe organizujú Partner Projects (Partnerské projekty) – medzinárodné stretnutia určené na spoločný brainstorming (vymieňanie nápadov), tentokrát na jednom mieste. V októbri, 8. – 10. sa dvaja naši kolegovia, projektový manažér Ľudo a umelecký riaditeľ Slávo zúčastnili “Project Partner Meetingu” v rakúskom Grazi, kde sa niekoľko dní diskutovalo o plánoch jednotlivých partnerov a ich pilotných projektoch. Pomedzi tento plodný program sa podarilo vopchať aj poznávací výlet Schlossbergom 🙂

Debaty o programových plánoch, novinky z kancelárie koordinátorov, prezentácie partnerov o minulých ale aj pripravovaných pilotných projektoch ako aj individuálne konzultácie naplnili tieto intenzívne dni. Každý z členov a členiek RIE mal šancu nazrieť do zákulisia partnerských organizácií, prezentovať svoju víziu a udržiavať živé vzťahy naživo. 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia 

V rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, ktorý podporila Európska komisia v rámci programu Creative Europe.