05. januára

Sedem rokov v…

Januárový program vA4 začína narodeninovou oslavou s názvomSedem rokov v…
Áno správne, A4 je tu s vami už sedem rokov. Samozrejme, v piatok 14. januára nebudeme oslavovať len tak hocijako. Narodeninová torta bude mať podobu dvoch koncertov vyskladaných zimprovizácie a ambientných plôch na akustických nástrojoch s delikátnymi elektronickými doplnkami: violončelá, saxofón, vibrafón, noisy sem, dróny tam.

Georgij Bagdasarov je hudobník a filmár pôvodom z Arménska a čo sa šírky i rozsahu týka, prebrázdil priam audiovizuálnu diaľnicu. Študoval kybernetiku, ale aj hudobnú kompozíciu a film, momentálne pôsobí v Prahe. Alexandr Vatagin pochádza z ukrajinskej Jalty a žije v Rakúsku, kde patrí medzi najzaujímavejších improvizátorov. Hudobné krajiny tohto dua by sa určite nebránili označeniu za meditatívnu elektroakustickú zvukomaľbu.
Domácu scénu okysličí v podobnom duchu svieži vánok poetických aj melancholických violončelovo-vibrafónových plôch dvojice Pjoni a Stroon s live projekciou od Chaosdroida: medzi “váhavým expresionizmom” a “patetickým minimalizmom”… ale v každom prípade s “generatívnym vizualizmom”.

Oslavujte snami!