11. mája

Sólová performancia Untitled o fotografke Francesce Woodman

Nedávnu reprízu sólo performancie Untitled o Francesce Woodman sa pre veľký záujem mnohým z vás nepodarilo vidieť. Šancu dostanete už 22. a 23. mája o 20.00, kedy sa v A4 predstaví Sláva Daubnerová s touto úspešnou inscenáciou. Pozývame!

“I wish I could change my mind as easily as I change dress” Najnovšia sólo performancia Slávy Daubnerovej, inšpirovaná tvorbou talentovanej fotografky, Francescy Woodman. Na rad prichádzajú emotívne vrcholy a pády v pravidelných kontrakciách. Úkryt pred objektívom na javisku je možnosťou ako performerka predstavuje svoje rozmanité tváre. Ženskej tvorivej duše.

Francesca Woodman (1958 – 1981) bola americká fotografka, známa svojimi čiernobielymi konceptuálnymi fotografiami, na ktorých je zobrazené jej nahé telo v rôznych polohách, fragmentoch, gestách či v pohybe, častokrát rozmazané, čo je spôsobené dlhým časom expozície. V 80. rokoch Wodmanová začala trpieť depresiami kvôli svojej práci a narušenémuo vzťahu. Po neúspešnom pokuse o samovraždu žila na Manhattane v New Yorku u svojich rodičov až kým 19.januára 1981 nevyskočila z okna. Jej dielo začalo priťahovať veľkú pozornosť práve po jej smrti.Veľa jej fotografií je bez názvu a sú identifikovateľné iba cez prostredie a dátum. Obsahujú silnú performatívnosť. Francescu Woodman možno zaradiť k ženským umelkyniam, ktoré k svojmu výtvarnému prejavu používajú svoje telo ako hlavný motív. Ľudské telo (najmä telo samého umelca) sa tak stáva hlavným nositeľom sociopolitických existenciálnych obsahov.

premiéra: december 2012
koncept, réžia, performer: Sláva Daubnerová
choreografia: Stanislava Vlčeková
dramaturgia a technická spolupráca: Pavel Graus
grafický dizajn: Lukáš Matejka
foto plagát: Viktor Szemzö

teaser
bulletin
fb event