28. januára

Prečo práve toto? G. Gažová o tom, čo za výstavy sa zmestia do A4

Pohľad do zákulisia priestoru súčasnej kultúry.

Gabriela Gažová hovorí o tom, čo za výstavy sa zmestia do A4

Čo za výstavy sa zmestia do A4?
K dramaturgii programu A4 už niekoľko rokov patrí aj výtvarné umenie, ktoré je prítomné vo forme výstav vizuálneho umenia ale aj multimediálnych presahov, performancii a priestorových intervencií. Od roku 2019 má kurátorskú koncepciu pravidelných výstav výtvarníčok a výtvarníkov v priestoroch A4 pod palcom Gabriela Gažová.
K už realizovaným (ale aj pripravovaným) projektom, ako aj histórií vizuálneho umenia v A4 pripravila prednášku plnú vizuálnych spomienok a niekoľkých pozvánok do budúcnosti!
Gabriela Gažová je výtvarníčka, režisérka a kurátorka výstavných projektov v priestoroch A4. Vo svojej tvorbe a kurátorskej činnosti sa venuje téme zviditeľňovania a spravideľňovania prezentácie tvorby ženských a queer autoriek a autorov. Pôsobila ako manažérka produkcie v A4, prispievateľka do filmového magazínu http://xn--kineko-l2a.com/ či ako dramaturgička premietaní krátkych filmov v spolupráci s Barborou Nemčekovou (A4, Nová Cvernovka).
Dramaturgia, tvorba programu, či kurátorstvo sú základom charakteru kultúrnych centier. A4 – priestor súčasnej kultúry prináša divákom a diváčkam nezávislé divadelné projekty, súčasný tanec, experimentálne hudobné performancie a vizuálne umenie už 17 rokov. Čo robí A4 a všetky jej predstavenia, performancie a inštalácie špecifickými? V období ticha živej kultúry prináša sériu prednášok o tom, aké prístupy, voľby a perspektívy sú za jej programom.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy a Bratislavský samosprávny kraj.

Video: Gabriela Gažová
—————————————————————————————————————
Find us on:
Facebook : https://www.facebook.com/A4.priestor….
Instagram : https://www.instagram.com/astvorka
Website: https://a4.sk/