18. novembra

Vlna naživo: Steel my heart Jána Šimka / Jamka / Pjoni

OZ Vlna pozýva do A4 už tento pondelok 19. novembra na dokumentárnu inscenáciu Jána Šimka Steel my heart. Po nej londýnsku hmlu prinesie PJONI a zakladatelia Yrbsounds collective Monika Šubrtová a Daniel Kordík aka JAMKA.

Steel My Heart (Túlame sa nocou požieraní ohňom) inšpirovaná príbehmi ľudí spojených s košickými oceliarňami zachytáva jednu epochu života na Slovensku. Na základe rozhovorov s bývalými i súčasnými zamestnancami košických oceliarní vznikla inscenácia o práci, o tom ako sa v čase mení jej vnímanie, o zmenách, ktorými košické oceliarne prešli v turbulentných časoch v druhej polovici dvadsiateho a na začiatku dvadsiateho prvého storočia.Inscenácia vznikla v produkcii OZ TUCET a SPOTS v spolupráci s: EHMK Košice 2013, MK SR, Visegrad Fund, Divadlo Archa, Štúdio 12.

Zakladatelia Urbsounds collective Monika Šubrtová a Daniel Kordík aka Jamka pôsobia na londýnskej experimentálnej scéne už pekných pár rokov. Ich najnovší zvuk necháva kolidovať prvky industriálu a noise s odvrátenou stranou techna. Na domácej pôde sa po dlhšej dobe predstaví aj Pjoni so svojím večne mutujúcim liveactom pohybujúcim sa niekde medzi roztrieštenou elektronikou, temnými beatmi a kompozíciami pre čelo v spleti drone-ambientných plôch.

Organizuje OZ Vlna.

Viac informácií a možnosť rezervácie TU.

Viac informácií o multimediálnom festivale časopisu Vlna TU.