05. mája

10. ročník Novej drámy aj v A4-ke!

|

Nová dráma 2014 už po desiaty raz ponúkne najzaujímavejšie inscenácie súčasnej drámy, ktoré vznikli v uplynulom roku v profesionálnych divadlách na Slovensku. V A4-ke sa v čase od 13. do 16. mája tešte na inscenácie divadla SkRAT, divadla Pôtoň aPrešovského národného divadla Prešov.

Program:

13 Utorok
19.00 NOVÁ DRÁMA: MIKULÁŠ HOBLINA ŠAHANSKÝ – KRAJINA NEPOKOSENÝCH LÚK / divadlo / 5 € / 3.50 €

Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce
Inscenácia obrazu krajiny, v ktorej sa dôraz kladie na zviditeľnenie neexistujúceho povedomia, pokrivenie minulosti a hľadanie koreňov na miestach, kde by sme ich nehľadali. Naprieč dejinami Slovenska tvorcovia kreujú sled obrazov, v ktorých sa objavujú žabomyšie vojny, strach a demagógia vplývajúce na formovanie národného povedomia.

14 Streda
17.00 NOVÁ DRÁMA: MICHAELA ZAKUŤANSKÁ – SINGLE RADICALS / divadlo / 5 € / 3.50 €
Prešovské národné divadlo Prešov

Pohrávanie sa so statusom „single“, ironické až sarkastické komentovanie sveta, vzťahov, kladov a záporov, ktoré tento stav charakterizuje. Z banálnych stretnutí poskladali tvorcovia pomocou sviežeho a presného jazyka silnú a úprimnú generačnú výpoveď na pomenovanie pocitov stagnácie, frustrácie a následnej pasivity mladej generácie.

20.00 NOVÁ DRÁMA: MICHAELA ZAKUŤANSKÁ – SINGLE RADICALS / divadlo / 5 € / 3.50 €
Prešovské národné divadlo Prešov

16 Piatok
16.30 NOVÁ DRÁMA: ĽUBO BURGR A DUŠAN VICEN – VNÚTRO VNÚTRA / divadlo / 5 € / 3.50 €
Divadlo SkRAT Bratislava

Vecný aj ironický pohľad do zákulisia práce tajnej polície v období komunizmu. Inscenácia sa venuje nielen dodnes neobjasnenému prípadu kňaza Přemysla Coufala, ale zaoberajú sa tiež procesom „objasňovania“ prípadu a zahmlievaniu faktov bývalými agentmi Štátnej bezpečnosti. Divadlo SkRAT pomenúva zlo, pretvárku a absenciu ľudskej tváre v štátnom aparáte.

20.00 NOVÁ DRÁMA: ĽUBO BURGR A DUŠAN VICEN – VNÚTRO VNÚTRA / divadlo / 5 € / 3.50 €
Divadlo SkRAT Bratislava

www.novadrama.sk || https://www.facebook.com/NovaDramaFestival

|