02. novembra

5x divadlo SkRAT

Divadlo SkRAT odohrá v októbri päť svojich autorských inscenácií.

V úvode mesiaca to bude pseudo-intelektuálna komédia Stredná Európa ťa miluje, ktorú v programe Divadla SkRAT nenájdete často. Nezmeškajte preto príležitosť a zažite “šialenú jazdu do najtemnejších hlbín stredoeurópskej duše, už v stredu 3. októbra.

Séria troch monodrám MONO, zaujala aj návštevníkov festivalu Sám na javisku. V programe Áštvorky ho nájdete v utorok 9. októbra. Hovorí nielen o útrapách jedného nešťastného herca, ale aj žene v kolotoči rodinného života, z ktorého sa nedá len tak vystúpiť, či o tom, ako sa pripraviť na stretnutie s človekom, ktorý vás serie.

V októbrovom programe sú aj obľúbené komédie TAbu a Extrakty a náhrady. TAbu je o zavádzaní nových tabu a o ľuďoch, ktorým už, zdá sa, nie je nič posvätné. Extrakty a náhrady zas riešia tému večného hľadania toho pravého a absurdných situácií, ktoré pri tom môžete zažiť.

V závere mesiaca vás divadlo SkRAT pozýva na svoje zatiaľ posledné predstavenie Rozlúčka s pohybovým aparátom, v ktorom sa herci rozhodli vyjadrovať pomocou pohybu. Ocitajú sa v mediálnom svete politikov, celebrít, fotografov a novinárov, ale aj pod tlakom rôznych trénerov či koučov.