30. marca

Apatiáni – Genetický kód divadla Ystfud v A4

Divadelný projekt, pri ktorom sa stretli divadelníci, hudobníci, výtvarníci a ďalší tvorcovia, viac či menej, bytostne alebo inak, spojení s východom Slovenska. Takto možno charakterizovať košické autorské Divadlo YSTFUD, ktoré sa so svojou najnovšou inscenáciou Apatiáni – Genetický kódu nás predstaví budúcu sobotu 6. apríla.

Info o predstavení:

Autori Ľ. Burgr, D. Vicen a kol., účinkujú Ľ. Cvanciger, L. Ščensná, V. Rusiňák, réžia Ľ. Burgr, D. VicenPodľa stoikov je apatia prirodzená vlastnosť mudrca, ktorý s neohrozenou rovnováhou ducha vie znášať nestálosti každého druhu a protivenstvá života a s rovnakým pokojom prijíma šťastie i nešťastie, dobro aj zlo. Je možné dnes žiť podľa týchto pravidiel? Prijímať všetko so stoickým pokojom? O tom, ale aj o inom sa dozviete pri sledovaní pokusu o vytvorenie komunity ľudí hľadajúcich šťastie v apatii.

Viac o divadelnom zoskupení i spomínanej inscenácii nájdete tu:http://www.a4.sk/program/2013-04-06-20-00//http://ystfud.tumblr.com///http://www.facebook.com/DivadloYstfud

fb event