19. októbra

Áštvorka na konferencii Trans Europe Halles v Kyjeve

Dnes sa začína ďalšia medzinárodná konferencia Trans Europe Halles (Sieť kultúrnych centier iniciovaných občanmi a umelcami) a Áštvorka na nej samozrejme nechýba! Tentokrát je miestom konania Kyjev.

Za posledné tri roky od revolúcie Euromaidanu sa kultúra na Ukrajine začala poriadne rozmáhať, a aj preto sa uskutoční ďalšíTEH ‘CAMP MEETING’práve v Kyjeve pod záštitou spoločnostiIZONE Creative Community, ktorábude hostiť asi najstaršie stretnutieTEHv histórii siete.

Ide o perfektnú príležitosť objaviť Ukrajinu s bohatým kultúrnym životom a spochybneným historickým dedičstvom a začať cestu z malebnej pobrežnej štvrti Podil, čo je najkrajšie miesto v Kyjeve, kde sa nachádzaIZONEuprostred starých sovietskych lodeníc.TEHorganizuje dve medzinárodné stretnutia za rok, koordinuje medzinárodné projekty, uskutočňuje odborné školenia, pôsobí ako konzultantské centrum pre verejné aj súkromné organizácie a aktívne ovplyvňuje kultúrnu politiku. My v Áštvorke sa tešíme, že sme súčasťou projektu a že spolu s ostatnými organizáciami preskúmame spoločne krásy mesta Kyjev.

Účasť na konferencii je podporená Fondom na Podporu Umenia (FPU)