13. marca

Dedovia, dediči a vydedenci umenia a vedy na Slovensku. Kapitoly z mediálnej archeológie

V ďalšom Krakatoa – talk clube tentokrát predstavíme umelca, teoretika aj praktika nových médií Dušana Baroka. 22. marca pozývame do A4 na večer mediálnej hauntológie a následnú párty v réžii Zo včera na dnes DJs.

Dušan Barok, strojca webovej databázy východoeurópskeho mediálneho umenia Monoskop a jeden zo zakladateľov art servera Sanchez (prevádzkovaného združením Multiplace), nám povie čosi na tému “Dedovia, dediči a vydedenci umenia a vedy na Slovensku. Kapitoly z mediálnej archeológie”. Kempelen, Petzval, Murgaš, Jedlík, Boleman, mená menej či viac známe z úst stredoškolských učiteľov a učiteliek, máme rokmi upozadené do roviny hmlistých spomienok. No len podnes. S mätúco slovenským, nemeckým, či zároveň maďarským a uhorským pôvodom, domovom, ba náhrobkom, príbehy týchto priekopníkov antidisciplinarity totiž ponúkajú prekvapivo čerstvú optiku pre vstrebanie prúdov mediálnej kultúry 90. a ďalších rokov. Čaká vás večer mediálnej hauntológie a následnú párty s chuťou zadelia Zo včera na dnes DJs. V spolupráci s Mladým psom, n. o.

Neformálny večerný ne-formát, kde pozvaný hosť, ktorý vidí ďalej ako za svoj nos, rozpráva o tom, prečo, ako a čo robí. V príjemnej atmosfére sa môžete porozprávať a socializovať s inšpiratívnymi ľuďmi z art / science / tech scény.

http://www.a4.sk/program/2013-03-22-20-00// fb event

http://www.mladypes.sk/