21. novembra

Diskusia: What the hell contemporary muralism is?

Ako každý mesiac, i v novembri nazrieme na problém z kultúrno-spoločenskej sféry.

Tohtomesačný hosť, výtvarník Viktor Fehér, ozrejmí otázku súčasného muralizmu v diskusii v pondelok, 23.11. o 18.00 v A4.

Viktor Fehér, povestný predovšetkým svojimi kultúrnymi a umeleckými projektami v Košiciach, predstaví publiku v Bratislave problematiku súčasného muralizmu. Ako zakladateľ festivalu Street art Communication rozhodne nesklame očakávania, ba práve naopak – spoločne s ním nahliadneme na trendy, úskalia či pôvod tohto fenoménu výtvarnej kultúry a nájdeme súvislosti prameniace zo stredovekej Európy cez Mexiko dvadsiateho storočia, pouličných reklám až po samotné graffiti a street art v súčasnosti.

V rámci projektu Otvorená mestská galéria muralistické diela zdobia verejný priestor v Košiciach, na ktorých sa podieľali street artoví umelci z celého sveta a slovenské Európske hlavné mesto kultúry 2013 sa tak dostalo do umeleckého povedomia na viacerých festivaloch. Street art Communication sa podarilo vytvoriť mestskú muralistickú galériu, v ktorej najlepší súčasní svetoví muralisti ako Aryz, Interesni Kazki, M-City, Claudio Ethos, Phlegm, Erica Il Cane a ďalší zmenili pohľad na estetiku urbánneho priestoru v Košiciach.

Téma monumentálneho maliarstva v rámci úspešného formátu v spolupráci s alt30collective zaznie podvečer už tento pondelok v A4!

Vstupné: 2€