22. marca

Divadelný súbor Jána Chalupku z Brezna s predstavením Kováči a prezident SR, Andrej Kiska, v A4!

V utorok, 22. marca, prejavuje Divadlo SkRAT a A4 – priestor súčasnej kultúry solidárnosť s divadelným súborom Jána Chalupku z Brezna.
O 19:30 súbor dohrá do konca predstavenie Kováči, ktoré 14. marca cenzuroval župan a poslanec NR SR, Marian Kotleba.

Inscenácia Kováči hosťuje v Bratislave na pôde profesionálneho nezávislého divadla s cieľom podporiť solidárnosť s ochotníkmi a súčasne neochotu podvoľovať sa pravicovému extrémizmu v slobodnej, demokratickej krajine. Jedná sa o závažnú a znepokojivú situáciu.

Na predstavenie Kováči potvrdil svoju účasť aj prezident SR, Andrej Kiska.

Utorkový program začíname už od 18:00. V Kaviarni A4 bude prebiehať diskusia KU.BA Talks 4: Je po voľbách, zvykneme si?

Hosťami diskusie budú: Zora Jaurová, Andrej Zmeček a Damas Gruska. Jedná sa o pokračovanie série verejných diskusií o kultúre a meste.

Počas diskusie budeme hľadať odpovede na otázky: Ako možno charakterizovať agendu kultúry v programoch kandidujúcich politických strán v ostatných parlamentných voľbách? Zanedbali sme ako občianska a kultúrna verejnosť v čase pred voľbami niečo dôležité? Čo nás čaká po voľbách a čo môžeme ako kultúrna verejnosť robiť? Ako by mali na aktuálnu spoločenskú a politickú situáciu reagovať aktéri v kultúre a kultúrne inštitúcie?

Z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia.

Lístky na predstavenie sú už vypredané! Predstavenie bude mať živý prenos aj v Kaviarni A4. Na utorkový program neplatí stály guest list A4.