21. júna

Divadlo – nedivadlo, hudba, žúr. Záverečná párty v A4!

Blíži sa koniec ďalšej sezóny. Na jeseň sa snáď opäť vidíme, pred tým ste však všetci pozvaní v stredu 23. júnana záverečnú párty. Začneme divadelným predstavením, ktoré nevykazuje všetky znaky, ktoré by ste od divadla očakávali, no napriek tomu, alebo práve preto odporúčame nemeškať. Začíname o 20.00! A žiadne strachy, bude i hudba.

Ako sme sľúbili, netradičným divadelným predstavením celý večierok začne. Inscenácia Život nedoceníš je v podstate improvizovanou rozhlasovou hrou „odvysielanou“ naživo priamo zpódia. ZČiech priamo do A4 vám túto lahôdku privezie rozpačitá trojica performerov, Johana Švarcová (Kazety, Láhor), Petr Marek (Midi Lidi, Láhor) aMarian Moštík (Láhor), ktorá si hovorí Rádio Ivo.

Hudobnú časť večierka odpáli slovenská dvojica Pjoni & Ink Midget. Kedysi hrávali spolu ako duo Tucan, neskôr sa začali venovať hudbe každý sám, aby sa opäť mohli stretnúť vspoločnom elektronickom projekte. Pjoni & Ink Midget nie sú napriek svojmu veku na bratislavskej hudobnej scéne novinkou atak je možné, že ste na ich koncerte už niekedy boli. Viac ako pri iných projektoch však, aj vďaka veľkej dávke improvizácie platí, že vidieť ich hrať naživo viackrát nie je strata času.

Po nádeji slovenskej elektronickej aexperimentálnej scény ovládnu pódium českí Disjockejové. O dvojici, ktorú si pozorné oko diváka môže všimnúť už v rozhlasovej hre Život nedoceníš, sa šíria klebety, že s heslom „Dole gate!“ vedia rozpútať šialenú tancovačku, z ktorej sa môžete liečiť celé leto. Na otázku ako znejú, vám dá vyčerpávajúcu odpoveď ich myspace: „My znieme tak, ako vy tancujete“.

Posledným klinčekom do rakvičky odchádzajúcej sezóny bude divoké vystúpenie Holanďanky DJ Marcelle / Another Nice Mess, ktorá pripravuje rozhlasové šou v Holandsku, Nemecku i Anglicku. Do A4 síce neprinesie všetkých svojich 15 000 platní, ale zaručene vyskladá jeden zo svojich povestných žánrovo pestrých setov.

http://www.myspace.com/pjoniinkmidget

http://www.myspace.com/radioivo

http://www.myspace.com/disjockejove

http://www.anothernicemess.com/