23. novembra

Divadlo SkRAT: Donor, swingers a iné experimenty…

V A4 môžete dnes, 23. novembra vidieť úplne najnovšiu inscenáciu Divadla SkRAT, Donor, swingers a iné experimenty…, ktorej autorom a režisérom je Dušan Vicen.

Donor, swingers a iné experimenty… je zrkadlom konania ľudí v kritickýchsociálnych situáciách. Na sociálny status postáv v kolíznych okamihoch nadväzuje i podtitul inscenácie – Nikdy vopred nehovorte ako sa zachováte v nejakej situácii.

Slovné spojenie „nejaká situácia“ je pre SkRAT, a platí to aj pre najnovšiu inscenáciu, zakaždým vygradovaná až do absudnej polohy, a preto na diváka pôsobí predovšetkým komicky.

Predstavte si napríklad moment, kedy ste nútení získavať neustále peniaze, nemáte však stabilný príjem, a preto vyhľadávate akékoľvek spôsoby zárobku. Pravidelne chodíte tlieskať do televíznych show, aby ste na konci dostali 15 eur na ruku, ste ochotní prijať od donora jeho spermie a vynosiť dieťa, či dokonca prijmete ponuku zúčastniť sa s partnerom, ale aj bez neho, swingers párty.

Vstupujete dobrovoľne do experimentov, v ktorých popierate samých seba. Akosi v dennodennom zhone za peniazmi alebo vzrušením sa z ľudí vytráca ľudskosť. Aj najnovšia inscenácia SkRATu, veľmi podobne ako predošlé, je pre diváka zaujímaváokrem vtipu, práve tragickosťou, ktorá vyplýva z každodennej reality.

S podporou mestskej časti Bratislava – Staré mesto a BSK.

Kúpte si lístok