11. apríla

Divadlo v A4 do konca apríla – reprízy SkRATu, DOGMA z Trenčína, Dezorzovo lútkovo divadlo

Konečne prišla jar a spolu s ňou prichádzajú do Áštvorky aj rôzne divadlá. Niektoré môžete u nás vidieť prvýkrát, ďalšie už na pravidelnej báze.

Do konca apríla vás pozývame na reprízy nášho domáceho Divadla SkRAT. 12. a 17. apríla sú v programe reprízy inscenácie Extrakty a náhrady, ktoré získali na Novej dráme cenu medzinárodnej poroty GRAND PRIX a Cenu divákov. Lístky v predpredaji >>>http://bit.ly/2rjZAHx

19. apríla Divadlo SkRAT uvádza reprízu najnovšej produkcie Rozlúčka s pohybovým aparátom, ktorá je pokusom o tanečnú inscenáciu.Herci cez svoj pohybový aparát, pohyb, cez prejavy svojich vnútorných orgánov sa stretávajú s politikmi, celebritami s novinármi a fotografmi. Sú vystavení agresivite a despocii telovýchovných pracovníkov, trénerov, koučov a občas si možno chcú pritiahnuť z neba hviezdy na zem, lebo si ich chcú ohmatať. Ale možno len chcú vypovedať niečo o sebe, čo nevedia povedať slovami.

Lístky v predpredaji >>>https://bit.ly/2GIyPoq

V posledný aprílový deň, 30.4., SkRAT pripravil novú verziu série monodrám: MONO Fričová / Burgr / Chalmovský.Séria/Tri monodrám/y, v ktorých sa dozviete ako sa pripraviť na stretnutie s človekom, ktorý vás serie, o ženskom tele uzavretom v rodinnom živote ako aj o hercovi, ktorý uvažuje o tom čím by chcel byť.

Lístky v predpredaji >>>https://bit.ly/2H7ppFA

HOSŤOVANIA v Áštvorke

V sobotu, 14. apríla k nám prichádza divadlo DOGMA z Trenčína s inscenáciou Komunál.Konanie postáv vyzerá navonok otvorené a úprimné, no postupne sa demaskuje ako manipulatívna hra s emóciami a očakávaniami publika. Inscenované modely správania sa stávajú základom pre vytvorenie hereckého prístupu k inscenácii, v ktorej sa prelína prirodzené s hraným, submisívne s dominantným. Príbeh je banálny, a dôraz je kladený na postavu diváka, ktorý je priamou súčasťou teatrálnej hry na vieru, sebaobetovanie a kolektívne šťastie.

Lístky v predpredaji >>>https://bit.ly/2HnPiPb

V pondelok 16. apríla do Áštvorky opäť zavíta Cirkus Mlejn s inscenáciou Enola.Akrobacia na visutej hrazde, tanec a papier. Inscenácia inšpirovaná knihou Sadako a tisíc žeriavov. Dôležité však je čo vám počas jej sledovania vyvstane v mysli.Často máme nereálne priania a napriek tomu si opakujeme: možno…musíme iba splniť tisíc úloh! Tisíc umytých podláh, tisíc dobrých skutkov, tisíc klikov…? A tak sa nekonečne otláčame v čase, až pochopíme, že zhora vidíme lepšie.

Lístky si môžete zakúpiť na mieste.

Sme veľmi radi, že 26. apríla u nás vystúpi Dezorzovo lútkovo divadlo s inscenáciouJÁN O ŠÍK a po predstavení bude aj krst knihy Lútkohry.Dezorzovo lútkové divadlo, jediné bábkové divadlo pre dospelého diváka na Slovensku, uvádza ozajstnú lahôdku. Legenda našej národnej histórie, legendárny zbojník Juraj Jánošík, je späť! Tajomný zbojník, ikona a rebel slovenského folklóru, prichádza na pódium v dramatickom spracovaní známeho slovenského básnika, spisovateľa a scenáristu Agda Bavi Paina, ktorý oživil slávneho zbojníka v novom krvavom upírskom príbehu. Milovníci bábkového divadla sa môžu tešiť na krutú spoločenskú satiru súčasných spoločenských neduhov, absurdných politických rozhodnutí mocných a nezmyselných náboženských konfliktov. Súčasťou produkcie bude aj slávnostný krst zbierky divadelných textov Dezorzovho lútkového divadla s názvom Lútkohry, ktorú vydáva vydavateľstvo Drewo&Srd.

Lístky v predpredaji >>>https://bit.ly/2qkwtnQ