dec

15

streda o 20:00

Soliloquy

Debris Company, koncept a réžia J. Vlk, choreografia S. Vlčeková, vizuálna koncepcia M. Piterka, kostýmy M. Havran, hudba J. Vlk, realizácia hudby Zwiebel String Quartett , svetelný dizajn P. Kotlík, J. Vlk, účinkuje S. Vlčeková

Tanečno divadelné predstavenie/sólo je krátkou javiskovou adaptáciou poslednej kapitoly svetoznámeho románu Jamesa Joycea – Ulysses, preslávenou revolučným spôsobom uvedenia “prúdu podvedomia” do literárneho sveta – bezinterpunkčným monológom koncertnej speváčky a manželky reklamného agenta z Írska Leopolda Blooma – Molly Bloom. Voľný prúd pocitov, myšlienok, fragmentov pamäte a fantázie stavov pred spánkom, premiešaných so vstupmi z reálneho sveta napĺňajú javisko v tomto prípade ako nepopísanú stránku v Joyceovom románe. Soliloquoy je poctou Joyceovi, jeho písaniu na hranici vedomia a podvedomia, experimentu slova a pohybu, rytmickému a rituálnemu vyznaniu novej dobe, ktorá nás obklopuje, zaplaveniu emocionalitou, pretrvávajúcemu smútku, strate kontextu a večnej nespokojnosti. Súčasťou večera bude iprojekcia filmu Andrei Horečnej Tak dávno som ti nenapísala.

Tak dávno som ti nenapísala, réžia A. Horečná,SR, 21 min. / kino
Film je tanečnou inscenáciou banskobystrického profesionálneho tanečného divadla. Rozpráva príbeh ženy – od jej spoznávania sveta až po manželský život. Film, rovnako ako divadelná inscenácia využíva pôvodnú hudbu Antona Popoviča a choreografiu Zuzany Hájkovej. Snímka je jedinečným nápaditým skvostom súčasnej slovenskej kinematografie o čom svedčí aj niekoľko nominácií inscenácie na ocenenia DOSKY 2001.