apr

18

pondelok o 20:00

Soliloquy + The Day

Debris company, choreografia S. Vlčeková, Koncept a réžia J. Vlk, vizuálna koncepcia M. Piterka, kostýmy M. Havran , hudba J. Vlk, realizácia hudby Zwiebel String Quartett, svetelný dizajn P. Kotlík, Jozef Vlk, účinkuje S. Vlčeková

Tanečno-divadelné predstavenie /sólo je krátkou javiskovou adaptáciou poslednej kapitoly svetoznámeho románu J. Joycea – Ulysses, preslávenou revolučným spôsobom uvedenia “prúdu podvedomia” do literárneho sveta – bezinterpunkčným monológom koncertnej speváčky a manželky reklamného agenta z Írska Leopolda Blooma – Molly Bloom. Soliloquoy je poctou Joyceovi, jeho písaniu na hranici vedomia a podvedomia, experimentu slova a pohybu, rytmickému a rituálnemu vyznaniu novej dobe, ktorá nás obklopuje, zaplaveniu emocionalitou, pretrvávajúcemu smútku, strate kontextu a večnej nespokojnosti.

DEŇ / The Day
Réžia Jozef Vlk, 21’30”, Slovensko, 2004

Dráma jedného obyčajného dňa, plného tichej výzvy, tušenia a symbolov. Tento tanečný film je inšpirovaný autentickým zážitkom dvoch hlavných predstaviteľov filmu – automobilovou haváriou a objavovaním jej dôsledkov. Protagonisti nachádzajú stopy samých seba v realite či vo sne, príbeh ich unáša do labyrintu vzťahov a znamení.