apr

27

sobota o 20:00

AVA & Exitab & A4 prsnt MINDwARP: PIOTR KUREK (Live / Sangoplasmo / Digitalis / PL ) // LUTTO LENTO (Live & DJset / Sangoplasmo / PL) // EASTERNDAZE Djs

LÍSTKY: Jednotlivé dni 6 €

Permanentka 27. + 28. 4.: v predpredaji cez exitab.org 10 € / na mieste 12€

O tom, že Poľsko má šťastie na bohatú progresívnu hudobnú scénu, svedčí okrem iného aj existencia Varšavského kazetového labelu Sangoplasmo. Piotr Kurek patrí nielen medzi najvýraznejšie mená labelu, ale aj mladej európskej hudobnej scény vôbec. Jeho ostatné albumy Edena a Heat sú ľahkým a zároveň meditatívnym počúvaním na tému modulárne synťáky, found sounds, vintage elektronika, eklekticizmus či psychedelický experimentálny minimalizmus. Miestami až filmové kompozície vynášajú na povrch obrazy a zvuky legendárneho animovaného sci-fi René Lalouxa La Planète sauvage z roku 1973.

http://piotrkurek.bandcamp.com/album/edena
http://piotrkurek.bandcamp.com/album/heat

Druhou postavou a zároveň hlavou labelu je Lutto Lento, svojrázny hudobník, sound artist a DJ. Jeho aktuálny album Duch Gór na pozadí zvláštne spracovaných field-recordings a organových kompozícií zasadených do surrealistických drone-folkových koláží spracúva tému slovanského okultizmu a kryptozoológie.

Okrem live setu Lento premostí prvý a druhý deň Djsetom kĺzajúcim po temných hranách súčasného techna, a nielen to. Dopomáhaj mu „Bóg“, AVA/Exitab djs a easterdaze kolektív, ktorému patrí kredit za objavovanie a doceňovanie skrytých kvalít východoeurópskej scény.
http://luttolento.tumblr.com/
http://sangoplasmo.com/
http://easterndaze.net/

MINDwARP víkend v réžií AVA, Exitabu a A4 bude venovaný všetkým večným hladačom, ktorí radi, prípadne programovo prekračujú hranice. Počas dvoch večerov sa v A4 predstaví medzinárodná tlupa vizionárov, pohybujúcich sa okolo progresívnych trendov, či už v rámci nových formiem kosmische, krautu, alebo zmutovaných rovných beatov. Väčšina z nich vydáva na prestížnych labeloch (Type, Digitalis, I Just Leave Here), alebo sa už stihla predstaviť na dôležitých festivaloch ako Unsound, Mutek či Transmediale / CTM v Berlíne.

fb event