máj

20

streda o 20:00

¡Viva La Película!: Pondelky na slnku

Los Lunes al sol, R: Fernando León de Aranoa, 2002, 113 min.

Bardem v papučiach a s kilami navyše ako donjuánsky životný stroskotanec a vzbúrenec vo všednom príbehu a predsa ako-tak zábavnom živote nezamestnaných chlapov v kríze stredného veku.

RežisérFernando León deAranoa sa pre Bardema rozhodol, keď uvidel drámu Kým sa zotmie (R. Julian Schnabel, 2000), v ktorej Bardem stvárnil úlohu kubánskeho spisovateľa a disidenta Reinalda Arenasa. „Keď bývalý rugbista dokáže zahrať jemného umelca, potom dokáže čokoľvek,“ povedal si.

Film získal národnú cenu Goya v piatich kategóriách a písalo sa o ňom nielen v kultúrnych, ale aj v politických komentároch.

Májové Kino inak ponúka malú ochutnávku tapas – pikantných filmových chuťoviek, ktoré potešia milovníkov španielskeho jazyka, hispánskych filmov, dobrého jedla a chutí slnečného juhu. Servírovať ich bude, okrem iných, i samotný Javier Bardem (!), ktorý sa predstaví ako muž rôznych tvárí, od svojich prvých snímkov po súčasnosť. Naše menu zo súčasnej španielskej produkcie sa skladá najmä z výrazných autorských filmov, pripravených z jednoduchých, no zároveň tých najlepších domácich surovín, ktoré spolu dotvárajú plnú chuť originálnej a autentickej výpovede o súčasnom Španielsku. Príďte ochutnať!

Uvádzame v spolupráci s občianskym združením J. K. Myšľanova a Španielskym veľvyslanectvom v Bratislave.

Streda – nedeľa / kino inak / viac k časom a projekciám na webe A4.