máj

30

pondelok o 19:00

What the hell Monument for folk architecture is?

|

What the hell Monument for folk architecture is? – Michal Havran (sk) + hostia || Diskusia

Čo do pekla Monument ľudovej architektúry je?

30.05.2016 || Štart: 19:00 || Vstup: 2€

A4-Priestor súčasnej kultúry v spolupráci s alt30collective uvádzajú úspešný formát What the hell***is?, ktorý sa po košickej Tabačke Kulturfabrik presunul minulý rok aj do Bratislavy, Prahy a Topoľčian. Každý mesiac prinášame čerstvé témy z oblasti súčasnej vizuálnej kultúry, hudby, taktiež sa budeme zaoberať ʺnezodpovedanými otázkamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia.

KONCOM MÁJA 2016 JE NAPLÁNOVANÁ DE-INŠTALÁCIA PAMÄTNÍKA ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY. NA DISKUSII V A4 SA POKÚSIME SFORMULOVAŤ ODPOVEDE NA OTÁZKY PREČO A ČO PRICHÁDZAME.

Koncept diela výtvarníka Tomáša Džadoňa „Pamätník ľudovej architektúry“ (ľudovo známy ako „drevenice“) vznikol v roku 2006. V roku 2013 sa ho podarilo realizovať na košickom sídlisku Dargovských hrdinov na Lidickom námestí 1. Na slovenské pomery nezvyčajný jav, keď sa autorovi odvážneho diela viacmenej svojpomocne podarí „zázrak“ a tento projekt úspešne realizuje. Napriek tomu, že sa názory domácich rozchádzajú, faktom ostáva, že za dva roky sa dielo stáva novým symbolom, „atrakciou“ mesta. Minulý rok potrebné percento obyvateľov hlasovalo za nezotrvanie dreveníc na ich paneláku. Na diskusii v A4 sa spoločne s hosťami chceme venovať paralýze verejného priestoru na slovensku, ne/ochrane súčasného kultúrneho dedičstva, osobnému vlastníctvu verzus verejnému záujmu atď.

——————————————————————————-

WHAT THE HELL***IS? / ČO DO PEKLA***JE?

Formát prednášok, prezentácií, projekcií a diskusií, ktoré sa zaoberajú ʺnezodpovedanými

otázkamiʺ jednak z oblasti súčasného vizuálneho umenia, hudby, filmu, ale taktiež ʺhorúcimi

témamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia. Prvoradou ambíciou formátu WHAT

THE HELL***IS? je živou formou zoznámiť širokú verejnosť s umením a jeho témami, ktoré sa v

dnešnej dobe veľkej popularite netešia.

https://www.facebook.com/wthellis

https://a4.sk

http://whatthehellis-blog.tumblr.com

|