feb

17

piatok o 20:00

KRAA! #4: Festival skutočne súčasnej hudby

Už po štvrtýkrát rozvibruje A4 úspešný maratón inšpiratívnej slovenskej hudby nazvaný podľa portálu KRAA.SK, s tak trochu ironickým (a trochu úprimným) podtitulom “festival skutočne súčasnej hudby”. Príďte zažiť nečakané zvuky, podporiť lokálnu scénu a spolu s hudobníkmi a ich projektami preskúmať zatiaľ nevyšľapané cesty.

▼▼ Účinkujúci▼▼

Ersatzteile
Ersatzteile opäť v Bratislave: spolupráca známeho slovenského hudobníka Pjoniho (violončelo, elektronika, spev) s v Prahe usadeným arménskym multiinštrumentalistom Georgym Bagdasarovom (saxofón, elektronika) aj teraz prinesie delikátne improvizácie plné prekvapení.
http://kraa.sk/ersatzteile/

Ghost Rider
Ghost Rider, motocyklový hrdina kričí pravdu. Slovenská republika zabíja svoju mládež.
Ghost rider, motocyklový hrdina páli do vzduchu. Ako hviezdy vo vesmíre.

Chaosdroid
Soundtracky pre neviditeľné príbehy. Ana Filip je okrem hudby známa tiež ako vizuálna umelkyňa, kultúrna aktivistka, grafická dizajnérka, občasný DJ, kurátorka festivalu A.Live a i.
http://restlessnest.org

Möbius
Dvojica mladých hudobníkov zo Žiliny vychádzajúcich z punkovej subkultúry, ktorý sa vzhliadli v nekompromisnom poňatí sludge/drone/doom muziky v rýdzo inštrumentálnej forme. Chalanom je cudzia stredná cesta, toto je hudobné utrpenie až na kosť. Do maximálne razantných pomalých úderov bicích sa ozývajú raz mohutné gitarové riffy, inokedy drone mrazenie alebo zvláštne melódie dotvorené gitarovými efektmi. Čo sa rozhodne Möbiusu nedá vytknúť, je nedostatok autenticity. Na ich hudbe je počuť, že ju netvorí duo nejakých akademikov, ale ľudia, ktorí túto hudbu milujú a tvoria pomocou vlastných pocitov. Ak si fanúšik Earth, Sunn O))), Eyehategod alebo Electric Wizard, vedz že Möbius ťa rozhodne nenechajú chladným!
https://mobiusdoom.bandcamp.com/

Noitt
Sólový experimentálny elektronický hudobný projekt Maroša Kovaľa.
https://noittnoise.bandcamp.com/

Ondrej Zajac
Tíšivé melódie a turbulentné ruchy.
Gitarista a improvizátor Ondrej Zajac žije v Prahe a minulý rok mu vyšiel debutový album Monolith.
https://ondrejzajac.bandcamp.com/album/monolith

Sky To Speak
Sky To Speak je utopická zvuková krajina, soundtrack pre Willyho Foga cestujúceho okolo sveta na tripe. Za projektom stojí Matěj Kotouček, inak tiež bratislavský člen AVA kolektívu.
https://skytospeak.bandcamp.com/

Stavros Papadopulos
Hlasovo-zvuková kompozícia skúmajúca prepojenia medzi hlasom a technikou. Živelnosť. Živočíšnosť. Telesnosť.
https://www.mixcloud.com/festivalzvukovejpoezie/stavros-papadopulos-live-at-ô-2015/

Tittingur
Oživený projekt of Dominika Suchého and Matúša Mordavského: pôvodne noiserocková kapela obľubujúca drsné zvuky, hluk and chaos. Po šiestich rokoch ticha sa dvojica znovu dala dokopy v slovenských horách a v lete roku 2016 nahrala nový album: agresívny, elektronický a rytmický, ako bude aj jej vystúpenie.
https://exitab.bandcamp.com/album/lavina-extb070

Brána: 19.00
Začiatok: 20.00 presne

Rozcestník: http://kraa.sk/

S podporou SOZA.