apr

18

utorok o 20:00

Fresh Air: Michael Madsen: Na večnosť + Návšteva

Hviezda európskeho kreatívneho dokumentu Michael Madsen osobne v A4 uvedie svoje dva filmy, ktoré skúmajú našu spoločnosť, kolektívny spôsob rozmýšľania a moderné technológie – mohli by sme ich nazvať sci-fi dokumentmi.

Into Eternity, réžia Michael Madsen, DE, 75 min., anglicky

Na večnosť sleduje výstavbu obrovského tunelu kdesi vo Fínsku, z ktorého sa má stať odkladisko jadrového odpadu. Táto stavba musí vydržať neporušená 100 000 rokov, musí odolať klimatickým zmenách, erózii a evolúcii. Ako varovať človeka budúcnosti, že nejde o pyramídu našej doby s pokladmi a nemal by tam vstupovať? A je vôbec možné uvažovať v takýchto časových horizontoch?

The Visit, réžia Michael Madsen, AT/DE/FI/IE/NO, 83 min., anglicky

Film Návšteva dokumentuje udalosť, ku ktorej zatiaľ nedošlo: prvé stretnutie človeka s inteligentným životom z vesmíru. Aj vďaka spolupráci s medzinárodnými organizáciami (ako Úrad OSN, NASA), ktoré sa na tento moment pripravujú, predkladá režisér mrazivo uveriteľný scenár toho, čo by sa malo udiať. Súčasťou scenár je zistiť, kto mimozemšťania sú a prečo prišli, no taktiež snaha pozrieť sa na Zem z ich perspektívy a pýtať sa podobné otázky aj seba.

V spolupráci s Visegrad Film Forum. Projekt Fresh Air: súčasné trendy v hudbe, kine, divadle a mediálnom umení realizuje A4 – priestor pre súčasnú kultúru, je podporený z grantov EHP a štátneho rozpočtu SR, v celkovej výške 160 430 €.

Utorok / 18.00 / 20.00 / kino inak / 3 € jeden film