jún

27

nedeľa o 20:00

Slovenské marionetové divadlo: Johanes Faust

vstupné: 7 € / 5 € zľavnené

Lútkoví artisti A. Maďar, A. Kováč, G. Dezorz, výtvarná spolupráca P. B. Czerghow, scénograf Von Dubravay, hudba A. Maďar, réžia G. Dezorz

 

Dezorzovo lútkové divadlo predstaví výnimočný projekt Slovenské marionetové divadlo, ktorým obnovuje tradíciu historického bábkového divadla, aké hrávali po štyri storočia európski komedianti. Táto tradícia začala na Slovensku na prelome 19. a 20. storočia. Vytvorenie Slovenského marionetového divadla je prejavom úcty starým bábkarským majstrom a tejto krásnej tradícii. České a slovenské bábkarstvo bolo v roku 2016 slávnostne zapísané do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Johanes Faust je nielen najznámejšou ale aj najobľúbenejšou hrou, ktorú po niekoľko storočí hrávali temer všetci putujúci európski bábkari od 17. do 19. storočia. Vtipne podaná hra o hraniciach ľudského poznania s jadrným humorom sluhu Gašparka vyniká atraktívnosťou bábkového prevedenia – kúzlami a strašidelnou zábavou čertov, ktorí Fausta odnesú do pekla.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy

 

vstupné: 7 € / 5 € zľavnené