aug

16

pondelok o 8:30

Workshop animácie pre deti v A4

vstupné: 60

//KAPACITA JE NAPLNENÁ. Ak nechcete zmeškať ďalšie workshopy A4, napíšte na promo(a)a4.sk správu s predmetom “workshop newsletter” a o ďalších workshopoch vám dáme vedieť ako prvým.

 

V A4 chystáme 16.-18.8.2021 workshop animácie pre deti vo veku 6 až 11 rokov. Deti si počas 3 dní s Danielou Krajčovou, laureátkou Ceny Oskara Čepána, vyskúšajú všetky fázy výroby krátkej animácie. Od tvorby príbehu, storyboardu až po rôzne animačné techniky, pričom na záver vznikne kolektívny animovaný film, ktorý premietneme v našom Kine inak.

Deti si vyskúšajú napríklad animáciu kriedou, textilnú stopmotion animáciu, animáciu cez priesvitnú fóliu, animáciu pieskom, ale aj pixiláciu – teda animovanie prostredníctvom fotografovania pohybu reálnych ľudí.

Workshop bude každý deň prebiehať od 8:30 do 17:00, pričom pre deti bude zabezpečený obed. V posledný deň nás bude čakať krátka prednáška o animovanom filme, ktorá bude prístupná aj pre verejnosť a premietanie pásma animovaných filmov pre deti – vrátane snímku, ktorý vytvoria počas workshopu.

Cena: 60 €
Predpredaj: https://goout.net/sk/listky/workshop-animacie-pre-deti/dljj/
Kapacita: 10 detí
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na workshop@a4.sk
O Daniele Krajčovej:
Daniela Krajčová v roku 2008 vyštudovala VŠVU (Katedra intermédií a multimédií, Ateliér priestorových komunikácií) a v roku 2010 animovaný film na VŠMU v Bratislave. V roku 2014 ukončila doktorandské štúdium na VŠVU, na Katedra intermédií a multimédií. V tvorbe sa dlhodobo venuje maľbe, kresbe, animácií, animovanému filmu a participačným aktivitám zameraným najmä na minoritné či diskriminované skupiny obyvateľstva. Autorka si vyberá problematické či kontroverzné témy a vzťahuje ich k skúmaniu sociálnych, ľudsko-právnych dôsledkov, osobných príbehov, ktoré sú neraz “produktom” historických skutočností. Danieline práce sú založené na reflexívnom a citlivom pozorovaní ľudí a okolia, na metóde animácie nielen vo význame výtvarnej realizácie, ale aj v zmysle aktivizácie k činnosti, živej integrácie minoritných skupín do spoločnosti. V roku 2016 bola finalistkou Ceny Oskara Čepana. Vystavovala na výstavách na Slovensku v Kunsthalle Bratislava (Strach z neznámeho, 2016; A je tu zas?, 2016), v Tranzite (Committed to Change, 2014), v SNG (Paradise Hunters, 2012) a v zahraničí (Pražské bienále, 2013; Bienale architektúry Benátky, 2012; v Budapešti, Francúzsku, Slovinsku, Estónsku, Albánsku, ai.) V roku 2019 prezentovala projekt Mapy priateľstva, vytvorený s utečencami, v galérií Altám Klamovka v Prahe a v galérií Kabinet T v Zlíne. V roku 2020 sa stala laureátkou Ceny Oskara Čepana.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: 60