sep

18

sobota o 20:30

Ochotníci: BáPoDi, Bánovské pokútne divadlo, Bánovce nad Bebravou – MARS 2020

vstupné: 6 € /  3 € zľavnený

festivalový pas: dospelý / 26 € (všetky podujatia); študent / 15 €
vstupné na jednotlivé predstavenia: dospelý / 6 €; študent / 3 €

Účinkujú S. Adamková, N. Benešová, A. Bieliková, L. Bieliková, A. Botková, V. Dráb, J. Gerbelová, D. Gloneková, M. Kiripolská, K. Kurtišová, J. Lobotka, A. Rizeková, M. Sányová. Scenár a réžia S. Lavrík. Asistentka réžie V. Žáková. Kostýmy E. Šimáková. Projekcia a technická produkcia D. Muranová. Tech. spolupráca D. Bielik, D. Dúcky. Doto vesmírnych záberov V. Bátora.

 

Témou inscenácie MARS 2020 je dystopická vízia blízkej budúcnosti, v ktorej je potrebné celé ľudstvo vysťahovať na inú planétu, lebo na Zemi sa už nedá žiť, je „vybývaná“.

V roku 2020 začala Agentúra Nostradamus s komerčnými jednosmernými letmi do Vesmíru. Ich cieľom sa stalo hľadanie odolnejšej planéty. V príbehu sa ocitáme na prakticky vyľudnenej “Modrej planéte”, na ktorej ostalo len dvanásť jedincov. Keď odlietal posledný “shuttle”, dostali prísľub, že v piatok po nich prídu. Na Zemi ostal jediný zdroj nekontaminovanej vody, navyše zamínovaný, vzduch je tam temer nedýchateľný a pravá čerstvá mrkva sa stala luxusom, pre ktorý sú ľudia schopní vraždiť.

Ostala tu iba hŕstka tých, ktorí sa svojej budúcnosti nadobro vzdali, lebo odmietli žiť na dlh. Presídlenie totiž stojí obrovské peniaze a hoci je možné cestovať na lízing, oni sa zadlžovať odmietli. Veci sa dajú do pohybu, keď na Zem pristane muž, ktorého všetci považujú za svojho Spasiteľa.

Festival OCHOTNÍCI podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy. 

vstupné: 6 € /  3 € zľavnený