mar

14

pondelok o 17:00

Hudba v digitálnom prostredí – ako na live coding

vstupné: bezplatné - registrácia

Bezplatný kurz určený pre záujemcov a záujemkyne vo veku 16-20 rokov. Registrácia do 13.1.

Kurz sa počas ôsmich sedení v A4 od januára do apríla 2022 zameria na spoznanie základov inovatívnych nástrojov pre interaktívnu tvorbu hudby a vizuálov pomocou ľahko použiteľných programovacích jazykov. Naučíte sa spôsoby vytvárania komplexných rytmických a melodických štruktúr z jednoduchých súčastí písaním počítačového kódu. Objavíte algoritmickú povahu hudby, naučíte sa naživo kódovať vašu vlastnú hudbu a hrať spolu s ostatnými. Popri tom sa zoznámite s ďalšími súvislosťami hudby 20. a 21. storočia a rozšírite si tak prehľad, ktorý môžete využiť vo svojej tvorbe.

Live coding je technika manipulácie s algoritmami v reálnom čase, s cieľom meniť prebiehajúci umelecký proces. V sérii nadväzujúcich sedení preskúmame najpoužívanejší softvér na kódovanie hudby naživo – TidalCycles (http://tidalcycles.org) a obľúbené webové prostredie na interaktívne vytváranie vizuálov – Hydra (https://hydra.ojack.xyz). Na záver cyklu pripravíme spolu audiovizuálny algoritmický mashup, na ktorom riadne roztočíme bajty!

Kurz pod vedením hudobníka a programátora Fera Királya je prístupný pre záujemcov a záujemkyne vo veku 16-20 rokov, predchádzajúca skúsenosť s programovaním alebo hudbou nie je nutná.
Kapacita je obmedzená, kurz je bezplatný, registrácia do 13.1. na workshop@a4.sk. Prihlásiť sa dá len na celý kurz, nie jednotlivé workshopy.
Prvé sedenie sa bude konať 17.1.
Podujatie sa koná v rámci projektu Sound Experiment podporeného z programu Erasmus+. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: bezplatné - registrácia