mar

27

nedeľa o 20:00

Dezorzovo lútkové divadlo: Dukla, údolie smrti

vstupné: predpredaj 9 € / na mieste 10 € / zľavnené 2 €

Réžia G. Dezorz, Hrajú K. Kollárik, A. Maďar, M. Mitaš, H. Turba, M. Bódyová, P. Kadlečík, Scénografia Von Dubravay, Hudba M. Hasák, Svetelný Dizajn G. Dezorz, Kamera G. Dezorz, I. Krempaský

 

Osvedčená autorská dvojica Gejza Dezorz a Agda Bavi Pain uvádzajú veľkovýpravnú bábkovú dráma z obdobia druhej svetovej vojny.

 

Nenávisť a láska majú medzi sebou veľmi tenkú hranicu. Niekedy ich delí pocit zrady či nadradenosti, inokedy ostnatý drôt koncentračného tábora. V časoch skutočnej vojny sa však priepasť medzi nimi roztvára naplno a preklenúť ju môže naozaj len zdravý rozum a ľudský cit oprostený od nánosov civilizácie a sociálnych predsudkov.

Príbeh rómskeho mladíka a nemeckého vojaka, ktorý sa odohráva na pozadí historických udalostí v horthyovských Košiciach a počas krvavých bojov o Dukliansky priesmyk, predstavuje nerovný milenecký vzťah mužov stojacich nielen na dvoch opačných barikádach, ale aj koncoch spoločenského rebríčka.

 

Inscenácia Dezorzovho lútkového divadla prináša na slovenskú divadelnú scénu dosiaľ nevídaný zážitok a prenáša diváka do čias konca druhej svetovej vojny a rozdelenej spoločnosti vďaka sugestívnej filmovej optike a videoprojekciám v štýle tzv. „puppet live cinema“.

Vstup možný v režime OP.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: predpredaj 9 € / na mieste 10 € / zľavnené 2 €