máj

25

streda o 20:00

Gareth Davis + EnsembleSpectrum + Stratocluster

vstupné: 8 € / 2 € zľavnené

Davis (basklarinet), EnsembleSpectrum – M. Sloboda (pozauna), M. Švec (perkusie), Katarína Turčinová (priečna flauta, basová flauta, pikola), Stratocluster – I. Mikyska (viola da gamba, zobcové flauty, barytónová gitara), M. Jakeš (husle), M. Mrva (bezpražcová basgitara, live processing)

 

Spolupráca dvoch súborov súčasnej hudby a hosťujúceho basklarinetistu Garetha Davisa prinesie do A4 grafické partitúry a otvorené skladby slovenských a švajčiarskych autorov: Talking with Charlie (Roland Dahinden), Shuffle (Christian Marclay) a výber z grafických partitúr Milana Adamčiaka a Mateja Slobodu. 

Davisove projekty zahŕňajú súčasnú klasiku, improvizáciu a orchestrálnu hudbu, ale aj rock, noise a elektroniku. Spolupracoval s postavami ako Elliott Sharp, Scanner, Merzbow, či Peter Greenaway.

EnsembleSpectrum je slovenský komorný súbor špecializujúci sa na hudbu 20. a 21. storočia, pravidelný iniciátor vzniku nových diel najmä prostredníctvom projektu New Dawn zameraného na mladú generáciu.

Pražský ansámbel pre voľnú improvizáciu a multimediálnu tvorbu Stratocluster nahral viacero albumov a má za sebou niekoľko tvorivých spoluprác – so šakuhačistom Johnom K. Neptunom či výskumníkom v oblasti umelej inteligencie v hudbe Ritwikom Banerjim.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: 8 € / 2 € zľavnené