jún

06

pondelok o 20:00

B.EDGE.FEST / DANCE ON / SOFT SPOT slovenská premiéra

vstupné: 12 € / 7 € zľavnený

Choreografia:A. Hód, Tvorba a interpretácia M. Hajdyla, S. Ferienčíková, Hudobný skladateľ Á. Gryllus, Dramaturgia Á. Szabó-Székely, Pohybová spolupráca M. K. Canabarro, Vizuálna spolupráca M. Júdová, Kostýmy L. Škandíková, Svetelný dizajn T. Morávek, Technická podpora D. Kozlík, Produkcia R. Packová, Producenti L. Šimášková / BOD.Y o.z., Jiří Hajdyla/ ME-SA, György Ujvári-Pintér / HODWORKS, Partneri koprodukcie Tanec Praha z.ú. / PONEC – taneční divadlo, Platforma pre súčasný tanec, Asociácia Bratislava v pohybe, OFF Foundation

SOFT SPOT je experimentálne fyzické predstavenie zrodené v spolupráci slovenských tanečníc Martiny Hajdyla, Soni Ferienčíkovej a maďarskej choreografky Adrienn Hód. Prostredníctvom improvizácie a výskumu fyzického tela skúmajú vzťah medzi telom, osobnosťou a významom. Čo vnímame, keď sa pozrieme na ľudské telo? Čo nám hovorí tvár, gesto, postavenie a pohyb tela? Ako komunikujeme prostredníctvom tela s ostatnými? Soft Spot si pohráva s rozostrovaním ľudských vlastností, pýta sa, čo nás ako ľudí definuje a obzerá sa po akomsi skrytom citlivom mäkkom mieste” vo vnútri nás samotných.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Medzinárodný višegrádsky fond, Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury ČR.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: 12 € / 7 € zľavnený