okt

23

nedeľa o 19:00

Udalosť & diskusia o reprodukčných právach

vstupné: 4 € / 2 € zľavnené

Udalosť (L’événement, r. Audrey Diwan, FR, 2021, 100min, fr + cz titulky

+ diskusia

Film Udalosť je adaptáciou autobiografického románu čerstvej nositeľky Nobelovej ceny za rok 2022 Annie Ernauxovej a rozpráva príbeh fyzického a emocionálneho boja mladej ženy o nelegálnu interrupciu v zúfalom závode s časom. Silná a strhujúca dráma odohrávajúca v roku 1964 vo Francúzsku – v spoločnosti, ktorá odsudzovala ženskú túžbu a sexuálnu slobodu.
Anna je šikovná mladá študentka, ktorá má pred sebou sľubnú budúcnosť. Keď však otehotnie, možnosť dokončiť štúdium a vymaniť sa z obmedzení sociálneho prostredia sa rozplynie. S blížiacimi sa záverečnými skúškami a rastúcim bruchom sa Anne rozhodne konať, aj keby mala čeliť hanbe a bolesti, aj keby mala riskovať väzenie…
Po projekcii bude nasledovať diskusia o reprodukčných právach a (ne)dostupnosti interrupcií.
Hostkou diskusie bude ALEXANDRA OSTERTÁGOVÁ, ktorá sa meriava sa na otázky rodu, vydelávania, občianstva a politickej subjektivity v kontexte sociálnej psychológie.
Moderuje Barbora Nemčeková (Kino inak A4).
Film premietame v rámci prehliadky Be2Can
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy a Bratislavský samosprávny kraj, projekt finančne podporila MČ Bratislava-Staré Mesto.

vstupné: 4 € / 2 € zľavnené