mar

31

piatok o 20:00

Poisonous Frequencies feat. Joke Lanz, Nina Pixel

vstupné: 8 € predpredaj / 4 € zľavnené / 10 € na mieste / 7 € zľavnené 

Česko-rakúske power trio Poisonous Frequencies v zostave Federsel (gitara, elektronika), Petr Vrba (trúbka) a Didi Kern (bicie) voľne pláva vo vodách improvizovanej elektroakustickej hudby s presahmi do rocku aj jazzu. Na aktuálnom turné sa k nim pripája švajčiarsky “turntablista” Joke Lanz, známy tiež ako Sudden Infant, ktorý spája vo svojej virtuóznej gramofónovej hre prvky rituálnosti aj anarchickej hravosti (pred pár rokmi predviedol na festivale NEXT famózny set so Shelley Hirsch).

https://meteorismo.bandcamp.com/album/huppe-quitieren

Slovenská hudobníčka a DJ-ka Nina Pixel žije v Berlíne a jej tvorba sa už niekoľko rokov štýlovo pohybuje od techna až po konceptuálny soundscape experiment. Výpravný dvojalbum Ancestral Archaeology, nominovaný teraz na cenu Radio_Head Awards v kategórii Experimentálna hudba vyšiel na jeseň na značke Weltschmerzen a pôsobivo prepája folklórne inšpirácie s prvkami klubovej estetiky a abstraktnej elektroakustickej hudby.

https://ninapixel.bandcamp.com/

https://ninapixel.com/

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy a Swiss Arts Council Pro Helvetia.

 

vstupné: 8 € predpredaj / 4 € zľavnené / 10 € na mieste / 7 € zľavnené